REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Kovo 12 d. 15:21

Pasipuošę tautine atributika ir plevėsuodami trispalvėmis alytiškiai šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

Alytus

Etaplius.ltŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė


294596

Vakar pasipuošę tautine atributika ir plevėsuodami trispalvėmis alytiškiai šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

„Labai simboliška – kiekvienas pavasaris mums atneša ne tik saulę po šaltos ir darganotos žiemos, bet ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Daugelis žmonių sako: mums TIK 34-eri, kiti sako – DAR tik 34-eri, tretieji sako, kad JAU 34-eri metai, kai Lietuva eina nepriklausomu demokratiniu keliu… Pastarųjų metų įvykiai Ukrainoje mums leidžia stabtelti ir susimąstyti. Mes pamatėme, kaip okupantai savo purvinomis rankomis ir purvinais batais trypia nepriklausomą valstybę. Mes pamatėme, kaip jie žudo viską kelyje – nuo vaikų iki senelių. Mes pamatėme, kaip jie griauna mokyklas, namus, ištisus miestus nušluoja nuo žemės. Mes pamatėme, kaip žmonės už savo nepriklausomybę turi kovoti ginklu ir krauju. Šiandieną mes suprantame, kad stipri šalis yra ta, kuri yra vieninga, tad linkiu kiekvienam iš Jūsų būti stipriam, vieningam ir, be abejo, laisvam savo širdyje“, – kviesdamas švęsti laisvę kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Šventinė Kovo 11-oji prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. Angelų Sargų bažnyčioje.

Po jų eisena, į kurią registravosi apie 500 žmonių, nešina viena bendra 45 metrų ilgio trispalve, nuo Senamiesčio skvero iškilmingai nužygiavo iki Rotušės aikštės.

Rotušės aikštėje pagrindiniu šventės akcentu tapo iškilmingas minėjimas, kurį vedė Julius Žalakevičius. Pasirodė Dzūkijos mokyklos moksleiviai, Alytaus kultūros centro šokių studija „Retro ritmu“, skambėjo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestro atliekami kūriniai, koncertavo Edgaras Lubys.

Buvo eksponuojama Lietuvos švietimo istorijos muziejaus paroda „Jie kūrė Lietuvą“.

Į edukacinius užsiėmimus alytiškius ir miesto svečius kvietė Alytaus kraštotyros muziejus.

Audiovizualiųjų menų centre nuskambėjo muzikinė-literatūrinė popietė „Dainuoju meilę Lietuvai“, kurią organizavo Alytaus apskrities literatų klubas „Tėkmė“.

O kovo 12 d. 18 val. Alytaus kino klubas „Kino kablys“ kino teatre „Dainava“ kviečia pamatyti filmą „M. K. Čiurlionis AI“. Tai siurrealistinė kelionė abstrakčiame pasaulyje, sugeneruota dirbtinio intelekto, remiantis M. K. Čiurlionio piešiniais ir muzika. Peržiūroje dalyvaus filmo autorius Antanas Skučas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA