REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 29 d. 12:35

Pasienyje sustiprinta iš Baltarusijos ir Rusijos vykstančių asmenų patikra

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


271577

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Valstybės sienos apsaugos tarnybai pavedė papildomai sustiprinti iš Baltarusijos ir Rusijos Kaliningrado srities atvykstančių asmenų patikrą.

Kaip ketvirtadienį pranešė ministerija, pasienio pareigūnai atidžiau tikrins per Lietuvos teritoriją tranzitu keliaujančių asmenų dokumentus ir vizas.

Pasak A. Bilotaitės, jei grėsmių lygis regione pasikeistų, pasirengta uždaryti ir valstybės sieną.

Ministerijos duomenimis, nuo šių metų sausio 1 dienos į Lietuvą neįleista 1,2 tūkst. Baltarusijos ir 1,3 tūkst. Rusijos piliečių.

Rusijai pernai pradėjus invaziją į Ukrainą, Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija nuo praėjusių metų rugsėjo yra sugriežtinusios Rusijos piliečių atvykimo per išorinę Europos Sąjungos (ES) sieną kontrolę.

Lietuva nuo to laiko į šalį įsileidžia tik Rusijos piliečius diplomatus, disidentus, pervežimo bendrovių darbuotojus, ES piliečių šeimų narius, taip pat Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turinčius asmenis. Patikrinimų metu VSAT pareigūnai taip pat turi įsitikinti, ar keliautojai iš Rusijos nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui, viešajai tvarkai, viešajai politikai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams.

VRM nenurodo tikslių priežasčių, dėl ko ėmėsi naujausių sugriežtinimo priemonių, tačiau nerimas dėl saugumo situacijos regione pastarosiomis dienomis išaugo po maišto į Baltarusiją pasitraukus Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ vadovui Jevgenijui Prigožinui.

Pareigūnai taip pat nerimauja, jog Baltarusijoje gali būti dislokuoti „Wagner“ daliniai.

Vilniuje liepą vyks NATO viršūnių susitikimas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA