REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 10 d. 07:32

Pasienyje su Baltarusija apgręžti trys neteisėti migrantai

Lietuva

BNS / Scanpix nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


261304

Lietuvos pareigūnai pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžė tris neteisėtai į šalį bandžiusius patekti migrantus, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Latvijos pasienyje ketvirtadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti septynis kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį trečiadienį neįleido 67 migrantų.

Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 429 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Praėjusią savaitę pirmą kartą nuo 2021-ųjų vasaros Lietuvos pasienyje su Baltarusija dvylika parų paeiliui nebuvo fiksuota bandymų neteisėtai kirsti sieną.

Nuo 2021 metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista apie 19,8 tūkstančio. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą.

VSAT teigia, kad Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir Europos Sąjungą.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA