REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 6 d. 07:27

Pasienyje su Baltarusija apgręžti keturi neteisėti migrantai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


263648

Pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti keturi migrantai, neteisėtai bandę patekti į Lietuvą, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Latvijos pasienyje trečiadienį užsieniečiai sieną neteisėtai bandė kirsti 33 kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį antradienį neįleido 106 migrantų.

Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 694 neteisėtų migrantų. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė per 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Nuo 2021 metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista 20 tūkstančių. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą.

VSAT teigia, kad Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir Europos Sąjungą.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA