REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Vasario 7 d. 11:29

Pasieniečių rankose – Nerimi iš Baltarusijos atplaukęs kryžiaus formos cigarečių „plaustas“

Švenčionys

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT Komunikacijos skyriaus inf.


291294

Kontrabandinių cigarečių „plaustai“ iš Baltarusijos atplaukia ne tik Nemunu, bet ir Nerimi. Vieną jų su 1,5 tūkst. pakelių cigarečių pasieniečiai iš vandens ištraukė Švenčionių rajone. Šių rūkalų vertė – per 6 tūkst. eurų.

Pirmadienio naktį per VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės pasienio užkardos vaizdo stebėjimo sistemą buvo pastebėtas Nerimi ties Prienų kaimu (Švenčionių r.) plaukiantis įtartinas objektas – kryžiaus formos konstrukcija. Į tą vietą skubiai išvyko mobiliojo patrulio pareigūnai.

Ties Šukeliškių kaimu į upę nuleidę tarnybinę valtį, pasieniečiai priplaukė prie nežinomo objekto. Į krantą jie išvilko kryžiaus formos metalinę konstrukciją, prie kurios buvo pritvirtinti penki ryšuliai, apvynioti baltos ir juodos spalvos polietileno plėvele. Šios plaukiojančios konstrukcijos viduryje dar buvo pritvirtintas GPS siųstuvas „SinTrack“ su išankstinio mokėjimo SIM kortele ir nuotolinio valdymo skambutis „TDM Electric“. Užtikrinti šio „plausto“ plūdrumą turėjo 35 baltos silikatinės plytos, pritvirtintos prie kiekvieno ryšulio.

Ryšuliuose pasieniečiai rado 1 500 pakelių cigarečių „Mins Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Bendra jų vertė, įskaitant Lietuvoje privalomus mokesčius, – 6 210 eurų.

Rastų kontrabandinių rūkalų savininkas nenustatytas. Cigaretės, GPS siųstuvas su SIM kortele ir skambutis laikinai saugomi Pavoverės pasienio užkardoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA