REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Rugsėjo 2 d. 17:35

Pasieniečiams kariuomenė talkins tol, kol yra nelegalių migrantų suaktyvėjimas

Lietuva

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušaukas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


244764

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad dėl į Lietuvą bandančių patekti neteisėtų migrantų srautų buvo nuspręsta paankstinti automatinių šautuvų G-36 perdavimą Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT). Ministras akcentuoja, kad kol į Lietuvą neteisėtai bandančių patekti migrantų srautas nemažės, pasieniečiams ir toliau talkins papildomos kariuomenės pajėgos.

„Aš tiesiog priminsiu, kad dar pernai, kai prasidėjo nelegalios migracijos krizė, sutarėme, kad Krašto apsaugos ministerija priima lėšas skirtas sienos apsaugos tarnybos aprūpinimui į savo pirkimą. Ir tiesiog darome bendrą pirkimą, kadangi, kai perki daugiau ir kaina atitinkamai sumažėja, ir tas susitarimas yra vykdomas: dabar pirmi 500, po to nuo gruodžio likusieji ginklai. Būtent tokiu principu tai įgyvendinta“, - žurnalistams penktadienį teigė A. Anušauskas.

Visgi ministras akcentuoja, kad net ir VSAT aprūpinus naujaisiais ginklais, pasienyje pastačius fizinį barjerą bei vaizdo stebėjimo sistemas, kariuomenės papildomos pajėgos pasieniečiams talkins tol, kol bus fiksuojamas intensyvesnis neteisėtų migrantų srautas.

„Šiuo atveju, mes tarėmės ir dar pasiūlėme Vidaus reikalų ministerijai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai naudotis papildomomis kariuomenės galimybėmis šiuo laikotarpiu, kai yra šioks toks suaktyvėjimas nelegalių migrantų skaičiaus, didėjimas“, - sakė jis.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) penktadienį pranešė, kad siekdama atliepti Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos poreikį pereiti prie naujų automatinių ginklų, KAM ankstina automatinių šautuvų G-36 perdavimą. Lietuvos kariuomenė artimiausiu metu perduos 500 ginklų, o likusių 1187 ginklų perdavimą planuojama pradėti šių metų gruodį.

VSAT prašymą dėl ginklų perdavimo pateikė šių metų birželį. Ginklai įsigyti už lėšas, kurios Krašto apsaugos ministerijai skirtos ginklų VSAT pirkimui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA