REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 5 d. 10:09

Pasieniečiai sutrukdė Latvijoje gyvenančiam rusui į Vakarų Europą nugabenti 5 neteisėtus migrantus

Kalvarija

VSAT nuotr.

EtapliusŠaltinis: Valstybės sienos apsaugos tarnyba


293931

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė leidimą laikinai gyventi Latvijoje turintį Rusijos pilietį, kuris, įtariama, už atlygį į Vakarų Europą neteisėtai gabeno penkis migrantus. Šie Indijos piliečiais prisistatę užsieniečiai, pirminiais duomenimis, į Latviją pateko neteisėtai kirtę sieną iš Baltarusijos.

Trečiadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai, vykdę neteisėtos migracijos prevenciją bei kontrolę, patruliavo kelyje Marijampolė–Suvalkai ties Salaperaugio kaimu (Kalvarijos sav.). Čia einantis kelias veda į Lenkiją. Tamsoje pasieniečiai patikrino link Lenkijos važiavusio automobilio „Opel Zafira“ su latviškais valstybiniais numeriais ir jo vairuotojo dokumentus.

34-erių Rusijos pilietis turėjo leidimą laikinai gyventi Latvijoje. Atidarę automobilio bagažinę, VSAT pareigūnai joje rado dvi šlapias kuprines.

Vairuotojas pasieniečiams prisipažino, kad už 7 kilometrų, miške, paliko žmones, už kurių nugabenimą iš Latvijos į Lenkiją jis turėjo gauti po 700 eurų už kiekvieną.

Nuvykę į Rusijos piliečio nurodytą vietą, VSAT pareigūnai rado penkis Indijos piliečiais prisistačiusius vyrus be asmens dokumentų. Jiems esą yra nuo 19 iki 38 metų.

Vairuotoją ir migrantus pasieniečiai sulaikė.

Tyrimo metu paaiškėjo, jog šie Indijos piliečiais prisistatantys vyrai į Latviją pateko neteisėtai kirtę sieną iš Baltarusijos. Pasinaudodami gabentojo paslaugomis, jie iš Latvijos per Lietuvą ir Lenkiją planavo pasiekti vieną iš Vakarų Europos valstybių.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką numatytas laisvės atėmimas iki 8 metų.

Sulaikyti penki Indijos piliečiais prisistatę vyrai laikinai apgyvendinti Užsieniečių registracijos centre.

Rusijos piliečiui penktadienį buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas trims mėnesiams.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA