REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Vasario 29 d. 11:14

Pasieniečiai sulaikė prancūzų policijos ieškomą kaunietį

Kaunas

Lauros Jurgelevičiūtės / VSAT nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: VSAT informacija


293509

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė iš Vokietijos deportuotą kaunietį, kuris pagal išduotą Europos arešto orderį bus perduotas Prancūzijai.

Antradienį prieš pat vidurnaktį Vilniaus oro uoste nusileidus lėktuvui iš Frankfurto, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardos pareigūnai sulaikė juo parskridusį 35-erių kaunietį. Pasieniečiai nustatė, kad dėl įtarimų įvykdžius nusikaltimą šio vyro paiešką yra paskelbusi Prancūzijos teisėsauga, jam suimti išduotas Europos arešto orderis. Susisiekus su prancūzais, gautas patvirtinimas, kad orderis tebegalioja.

Vokietijos įstatymus pažeidinėjusį ir dėl to iš šalies išsiųstą vyrą pasieniečiai atvesdino į Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punkto patalpas. Netrukus sulaikytasis buvo perduotas atvykusiam sostinės policijos konvojui, apie tai pranešta paieškos iniciatoriui.

Šiemet pasieniečiai jau sulaikė 85 asmenis (iš jų 65 – oro uostuose), kurių dėl įvairių nusikaltimų ar pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

2023 m. tokių sulaikytųjų iš viso buvo 1 085, iš kurių 853 VSAT pareigūnai sulaikė oro uostuose. 2022 m. šie skaičiai buvo atitinkamai 1 520 ir 1 187.

Dauguma pernai sulaikytų asmenų (1 046, arba 96,4 proc.) turėjo Lietuvos pilietybę. Taip pat buvo sulaikyti 9 Baltarusijos ir 8 Jungtinės Karalystės bei dar 17-os valstybių piliečiai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA