REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2024 m. Balandžio 2 d. 15:12

Pasieniečiai išgelbėjo į Raudonąją knygą įrašyto Baltijos pilkojo ruonio jauniklį

Neringa

VSAT nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Valstybės sienos apsaugos tarnyba


296789

Pirmąją Šv. Velykų dieną tarnybą vykdę pasieniečiai pajūryje rado išsekusį ruoniuką. Jauniklis buvo perduotas Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojams, kurie ir pasirūpins jo reabilitacija.

Sekmadienio pavakarę Neringoje VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Neringos pasienio užkardos pareigūnai, patruliuodami Baltijos jūros pakrantėje prie valstybės sienos apsaugos zonos ribos, ant smėlio pastebėjo ruonio jauniklį. Vos išvydęs besiartinančius žmones, ruoniukas grįžo į vandenį. Paplaukiojęs jūroje apie 10 min., vėl išlipo į krantą valstybės sienos apsaugos zonoje, apie 500 m nuo Lietuvos valstybės sienos su Rusija. Gyvūnas atrodė išsekęs.

Informaciją apie į nelaimę pakliuvusį ruoniuką pasieniečiai skubiai perdavė Bendrajam pagalbos centrui. Netrukus su VSAT pareigūnais susisiekė Lietuvos jūrų muziejaus (LJM) darbuotoja. Pranešusi, kad atvyks paimti ruoniuko, prašė neleisti jam sugrįžti į vandenį – išsekęs jauniklis ten gali žūti. Po poros valandų ruoniuką išsivežė viešosios įstaigos „Būk mano draugas“, bendradarbiaujančios su minėtu muziejumi, darbuotojai. Jauniklis bus gydomas Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre, kurį prieš pusantrų metų atidarė LJM.

Pasieniečių išgelbėtas jauniklis – Baltijos pilkasis ruonis, stambiausias mūsų jūros žinduolis, užaugantis iki 1,6-2,1 m ilgio, sveriantis (patinai) iki 300 kg, gyvenantis 30–40 metų. Nors Baltijos jūroje šie ruoniai gyvena jau 10 tūkst. metų, dabar tai – reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Kasmet, ypač pavasarį, mūsų pajūryje randama daugiau nei 20 paliktų ruonių jauniklių, sužalotų suaugusių ruonių ar stambių paukščių. Sužeisti, sergantys ruoniai ar pasimetę jaunikliai gydomi LJM Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre, o sustiprėję paleidžiami atgal į jūrą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA