REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 27 d. 09:11

Pasieniečiai apgręžė 11 migrantų, sulaikė baltarusį Lenkijos link vežusį afganistaniečius

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


218164

Praėjusią parą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje apgręžta 11 neleistinose vietose į šalį bandžiusių patekti migrantų, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai sustabdė Lenkijos link važiavusį lengvąjį automobilį.

Lenkijoje registruotą transporto priemonę vairavęs Baltarusijos pilietis gabeno tris vyrus be dokumentų. Pirminiais duomenimis, tai – Afganistano piliečiai. Aiškinamasi, kaip jie pateko į Lietuvą. 

Patikros metu pasieniečiams taip pat įtarimų sukėlė baltarusiškas vairuotojo pažymėjimas. Manoma, kad tai – klastotė. Baltarusis po apklausos uždarytas į areštinę, o automobilio keleiviai laikinai apgyvendinti viename iš VSAT objektų.

Dėl neteisėto asmenų gabenimo per valstybės sieną bei disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Mėginimų patekti į Latviją praėjusią parą vėl nefiksuota, o Lenkijos pareigūnai į savo šalies teritoriją neįleido 18 atėjūnų.

Šiemet iš viso apgręžti 1777 iš Baltarusijos į Lietuvą bandę patekti migrantai. Į Latvija šiemet neįleisti 2633, į Lenkiją – 5021 migrantas.

Pernai nuo rugpjūčio 3 dienos, kai VSAT įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų į Lietuvą iš Baltarusijos nepateko 8106.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA