REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2018 m. Gegužės 4 d. 07:55

Pasakojimas apie mamą ir penkis jos sūnus...

Vilnius

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už tai, kad išaugino ir gerai išauklėjo 5 vaikus, Širvintų rajono Motiejūnų kaimo gyventojai Jadvygai Jančiauskienei Motinos dienos proga įteikė ordino ,,Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

Gintaras BielskisŠaltinis: Etaplius.lt


36525

Motinos diena - viena gražiausių pavasario švenčių, švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Tą dieną gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui - mamai. Taip atsidėkojama už rūpestį auginant ir auklėjant vaikus.


Foto galerija:

mot4.jpg
mot2.jpg
mot3.jpg

Linksmiausia savaitės diena - šeštadienis

Pirmąjį gegužės sekmadienį margaspalvių gėlių jūra papuoš Jadvygos Jančiauskienės - Širvintų rajono Širvintų seniūnijos Motiejūnų kaimo gyventojos - namus. Ši garbi moteris išaugino ir dorais žmonėmis išauklėjo penkis sūnus. Aplankyta Motiejūnuose ir pakalbinta daugiavaikė mama sakėsi esanti labai laiminga, nes visi penki sūnūs vienodai šaunūs, vienodai brangūs, vienodai mylimi, dėl visų vienodai skauda širdį.

Pasak mamos, visi vaikai atvažiuoja, nepamiršta tėvų namų: Gintaras yra pareigūnas ir gyvena Vievyje, Kęstutis irgi pareigūnas, įsikūręs Vilniuje, Šiaulių kaime gyvenantis Marius - taip pat pareigūnas, du jauniausieji dirba UAB „Gotas“, Linas gyvena Vilniuje, o Rimvydas - Puorių kaime.

- Mano vaikai žino Motinos dieną, - pasakojo Jadvyga, - tuomet namai pilni vaikų ir gėlių. Motinos dienos proga visi sūnūs su marčiomis ir anūkais dovanoja pakabinamuose vazonuose žydinčių gėlių, todėl iki rudens galiu džiaugtis žiedais.
Paklausta, ar sunku buvo tiek sūnų išauginti, išmokyti, savarankiško gyvenimo keliu palydėti, moteris patikino, kad tik pirmąjį vaiką auginti sunkiausia, su visais kitais rūpesčių neturėjusi, vyras Justinas padėjęs, vyresnieji mažesnius prižiūrėję, nes reikėjo darbus nudirbti, nebuvo kada namie sėdėti.

Pasidomėjus, ar labai liūdna be dukterų, Jadvyga net rankomis suplojo:

- Mano visos penkios marčios atstoja dukras. Ir Danutė, ir Julė, ir Dalia, ir Raimonda, ir Renata yra puikios šeimininkės, su visomis gražiai sutariame. Kai per didžiąsias šventes suvažiuoja visi sūnūs, marčios, anūkai, prie stalo susėdame 16 žmonių. Tai būna pačios gražiausios dienos. Pas mus linksmiausia šeštadieniais, nes vis kuris nors iš sūnų su šeima atvažiuoja, tada namuose būna cepelinų diena.

Didžiausias džiaugsmas - penki suaugę sūnūs

- Mano vyras Justinas - geras žmogus, - džiaugėsi Jadvyga. - 30 metų esame drauge, vaikus užauginome, nebuvo nei kada pyktis, nei kada bartis. Į Motiejūnus atvažiavome pažįstamų pakviesti, pasirodė labai gera vieta, nes Širvintos netoli. Abu pradėjome dirbti „Tėviškės“ kolūkyje. Labai geras buvo kolūkio pirmininkas Pranas Mikalajūnas. Jis padėjo mums čia įsikurti, todėl ir pasilikome visam laikui. Turėjome gerus kaimynus Aldoną ir Mykolą Meilūnus, dabar su jų vaikais gražiai sutariame.

Jadvyga Jančiauskienė dar tebedirba L. Rutkausko kalakutų ūkyje, esančiame Motiejūnuose. Pasak pašnekovės, po visą savaitę trunkančio darbo nelabai lieka laiko pomėgiams. Radusi laisvą valandėlę, mėgsta pasižiūrėti populiarias TV laidas, laikraščius paskaito, pulką vištų prižiūri, daugiausiai apie namus besitvarkanti, su vyru gyvena gražiame namuke, namus saugo ir laukia sugrįžtančių vaikų, kur kiekvienam buvo, yra ir bus šilta bei jauku.

- Mums čia labai gera, niekur nenorime iš čia išvažiuoti, - Motiejūnų kaimą gyrė Jadvyga. - Pati esu kilusi iš Bijūnų kaimo, esančio Trakų rajone, o vyras - tikras žemaitis iš Plungės. Pavasarį Motiejūnuose gražu, nubunda gamta, atgyja čia pat esantis miškas, suskridę paukščiai savo balsais kelia nuotaiką. Čia vaikai sužinojo, kas yra darbas. Visus nuo mažens tėtis išmokė ūkio darbus dirbti. Visi sūnūs moka ir šienauti, ir malkų paruošti, netgi šieno vežimą sukrauti. Maži būdami vasarą visi dirbdavo, nebuvo kada pašaliais dykinėti, visi eidavo daržų ravėti, mokyklai patys per vasarą užsidirbdavo. Mūsų vaikai atjaučiantys, suprantantys, rūpestingi, visi mokėsi gerai, neturėjome bėdų nei dėl mokslų, nei dėl elgesio.

Praėjo metai kaip viesulas. Motina Jadvyga Jančiauskienė liko kukli ir švelni, mokėjo ir tebemoka parodyti vaikams, kad gyvenimas gražus. Tik motinai rūpi vaikų bėdos ir džiaugsmai. Motina su didžiausia meile pasakojo apie kiekvieno sūnaus - jau suaugusio vyro - pomėgius: Gintaras gražiai dainuoja ir groja kapeloje, Kęstutis yra geras sportininkas ir domisi futbolu, Marius daug laiko praleidžia su šeima, Linas domisi muzika, anksčiau yra grojęs Motiejūnų kaimo kapeloje, o jaunėlis Rimvydas be sporto gyventi negali, vis žaidžia krepšinį.

Jadvyga Jančiauskienė pasidžiaugė Luku, Kamile, Patricija, Ajumi - savo keturiais anūkėliais - ir labai laukia penktojo, vasarą ateisiančio į šį pasaulį. Visoms Širvintų rajono mamoms Jadvyga linki užauginti vaikus dorus ir laimingus, kad jie tėvams senatvėje būtų džiaugsmas ir paguoda.

Pagerbta Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose

Visus sūnus Jadvyga Jančiauskienė su vyru Justinu gražiai išaugino ir išauklėjo dorais Lietuvos piliečiais. Motinos dienos proga gegužės 2 dieną buvo pagerbta Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose: Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už tai, kad išaugino ir gerai išauklėjo 5 vaikus, Jadvygai Jančiauskienei įteikė ordino ,,Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

Suprantama, kad penkis vaikus užauginti nėra lengva, bet Jadvyga Jančiauskienė visada yra geros nuotaikos ir energijos pavyzdys, kupina stiprybės ir meilės aplinkiniams. Savo buvimu šioje žemėje liudija, kad galima gražiai, prasmingai gyventi ir turėti didžiausią turtą - penkis dorus, išmintingus ir tvirtus kaip ąžuolus sūnus.

Romas Zibalas

Nuotraukos iš Jadvygos Jančiauskienės asmeninio albumoREDAKCIJA REKOMENDUOJA