REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 30 d. 08:05

Partiniuose reitinguose štilis: socialdemokratai išlieka patraukliausiu pasirinkimu Seimo rinkimams

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


279319

Jei Seimo rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, didžiausią tikimybę juos laimėti toliau turi opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Tai rodo „Lietuvos ryto“ užsakymu rugsėjo 14–23 dienomis atlikta bendrovės „Vilmorus“ apklausa.

Naujausių apklausų duomenimis, už LSDP balsuotų 18,8 proc. apklaustųjų. Panašiai socialdemokratų simpatikų buvo ir liepos mėnesį (19,1 proc.). Antrą rezultatą reitingų lentelėje ir toliau demonstruoja Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Rugsėjo mėnesį konservatorius palaikyti rinkimuose motyvavosi 11,3 proc. rinkėjų. Beveik tiek pat TS-LKD rėmėjų puvo ir liepą (9,9 proc.).

Trečioje vietoje rikiuojasi opozicijai priklausanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Rudens pradžioje už Ramūno Karbauskio pirmininkaujamą jėgą būtų balsavę 7,3 proc. respondentų. Liepą „valstiečius“ palaikė iš esmės tiek pat rinkėjų 7,8 proc.

Toliau reitingų lentelėje – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Už Sauliaus Skvernelio vadovaujamą partiją rugsėjo mėnesį ketino balsuoti 5,5 proc. apklaustųjų. Liepos mėnesį palaikančiųjų šią partiją buvo 7,6 proc.

Per pastaruosius kelis mėnesius esmingai nesikeitė ir valdančiajai koalicijai priklausančio Liberalų sąjūdžio reitingas. Rugsėjo mėnesį Viktorijos Čmilytės-Nielsen vedamos politinės jėgos palaikymas buvo 4,4 proc. Liepos mėnesį liberalai turėjo 4,3 proc. siekiantį palaikymą.

Jei Seimo rinkimai vyktų artimiausiu metu, už opozicinę Darbo partiją savo balsą atiduotų 2,7 proc. respondentų. Savo ruožtu už partiją „Laisvė ir teisingumas“ balsuotų 2,4 proc., o Lietuvos regionų partiją paremtų 2,3 proc. Galiausiai valdančioji Laisvės partija sulauktų 2,2 proc. apklaustųjų paramos.

Tiesa, 14,7 proc. apklausoje dalyvavusių gyventojų teigė, kad į rinkimus neitų. Dar ketvirtadalis pripažino, kad nežinotų, už ką atiduoti savo balsą.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ reprezentatyvią gyventojų apklausą „Lietuvos ryto“ užsakymu atliko rugsėjo 14–23 dienomis, gyvai ir telefonu apklausti 1003 pilnamečiai Lietuvos gyventojai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA