REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 18 d. 12:34

Parlamento vadovė apie siūlymus V. Blinkevičiūtei tapti premjere: prezidentas grąžina skolą socialdemokratų rinkėjams

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Ūla KlimaševskaŠaltinis: ELTA


301615

Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, kad po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų matytų socialdemokratų lyderę Viliją Blinkevičiūtę einančią premjerės pareigas, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad tokių prezidento pasisakymų tikslas yra sutelkti socialdemokratų rinkėjų paramą antrajam rinkimų turui.

„Prezidento pareiškimą aš matyčiau prezidentinių rinkimų antrojo turo kontekste. Jis gavo palaikymą ir galbūt dabar grąžina tą palaikymo skolą, galbūt užsitikrina dar didesnį palaikymą tų pačių socialdemokratų rinkėjų“, – Eltai šeštadienį komentavo V. Čmilytė-Nielsen.

Anot Seimo pirmininkės, šalies vadovui kol kas skelbti tokius pareiškimus nėra tinkamas laikas, nes parlamento rinkimai vyks tik rudenį.

„Galima vertinti tai kaip pakankamai ankstyvus pareiškimus. Visgi žodį visų pirma tars žmonės, rinkėjai, ką norėtų matyti imantis atsakomybės po Seimo rinkimų“, – teigė ji.

„Matyt dabar prezidentas, nors laimėjo tikrai užtikrintai pirmąjį turą, bet turi rūpestį, kaip užtikrinti, kad rinkėjai ateitų į antrąjį turą, kad negalvotų, kad viskas jau ir taip aišku. (...) Matyčiau čia ir socialdemokratų rinkėjų suaktyvinimą“, – akcentavo V. Čmilytė-Nielsen.

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė jau prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą išreiškė palaikymą dabartiniam šalies vadovui Gitanui Nausėdai.

Interviu Eltai penktadienį G. Nausėda sakė, kad, jei antrasis prezidento rinkimų turas jam susiklostys sėkmingai, o socialdemokratai spalį laimės Seimo rinkimus, siūlytų dabartinei LSDP pirmininkei Vyriausybės vadovės pareigose pakeisti Ingridą Šimonytę.

Pati V. Blinkevičiūtė kol kas vengia aiškiai pasisakyti, ar būtų pasiruošusi užimti ministro pirmininko postą, pabrėždama, kad viskas priklausys nuo spalį vyksiančių parlamento rinkimų rezultatų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA