PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Rugsėjo 10 d. 07:39

Parlamentarai sugrįš į plenarinių posėdžių salę

Vilnius

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


51627

Pirmadienį parlamentarai susirinks į eilinę Seimo rudens sesiją.

Prasidėsiančios sesijos proga Seimo narius pasveikins Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pirmajame posėdyje numatoma pateikti sesijos darbų programos projektą, kuriame apie 600 teisės aktų projektų (be lydimųjų). Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 118, prezidentė Dalia Grybauskaitė - 11, Seimo nariai (frakcijos) - daugiau kaip 300 įstatymų projektų.

Seimo rudens sesijos darbus pristatys Seimo pirmininkas V. Pranckietis, Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus - ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Rudens sesijoje tarp pagrindinių Seimo darbų - 2019 m. valstybės biudžeto, „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimas.

Seimo prioritetu išliks tolesnis socialinės atskirties mažinimas, įgyvendinant kompleksines priemones (paramos būstui įsigijimas ir nuoma, vaiko pinigai ir kt.), taip pat numatoma priimti ir pradėti įgyvendinti Demografijos, migracijos ir integracijos 2018-2030 metų strategiją.

Sesijos metu numatoma surengti dvi diskusijas strateginėmis temomis: dėl Europos Sąjungos ateities ir Lietuvos pozicijos bei socialinės atskirties mažinimo. Taip pat bus tęsiama aktyvi parlamentinė kontrolė, kviečiant Vyriausybės narius ir Seimo atskaitingų institucijų atstovus posėdžiuose pateikti informaciją apie jau priimtų teisės aktų įgyvendinimą.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką, sesijos metu planuojama surengti apie 50 posėdžių, iš jų trys bus skirti opozicijos darbotvarkei.

ELTA