REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Vasario 29 d. 10:27

Pareigūnams įkliuvo anksčiau nei savininkas pastebėjo vagystę

Šiauliai

Gailutė SmagriūnienėŠaltinis: Šiaulių AVPK inf.


293489

Vasario 23 d. Šiaulių pareigūnai sulaikė 28 metų vyrą, kurį į nusikaltimų liūną galimai įklampino priklausomybė narkotikams. Kvaišalams nuolat reikalingi pinigai, o jų prasimanyti šiaulietis sugebėjo, tik vogdamas ir darydamas kitus nusikaltimus.

Apie 8 val. ryto Šiaulių rajone patruliavę pareigūnai užsuko į Aukštelkėje esančią automobilių stovėjimo aikštelę ir buvo apstulbinti čia stovėjusio VOLKSWAGEN PASSAT vairuotojo elgesio. Pamatęs artėjantį policijos tarnybinį automobilį, jis užvedė savo transporto priemonę ir didžiuliu greičiu spruko iš stovėjimo vietos. Sprukdamas kliudė čia stovėjusį NISSAN ir, per griovį išsiropštęs į kelią, didžiuliu greičiu nudūmė link Smilgių kaimo. Į bėglį nusivijusio Reagavimo skyriaus ekipažo garsiakalbiu ne kartą išsakytus reikalavimus sustoti, kaip ir į įjungtus policijos automobilio specialiuosius garso be šviesos signalus reaguojama nebuvo.

Važiuodamas viduriu kelio, VOLKSWAGEN PASSAT lenkė kitus automobilius, kirsdamas ištisinę liniją ir pasiekdamas kartais net 135 km greitį. Sauginių kaime vairuotojas automobilio nesuvaldė, nuvažiavo į griovį ir užklimpo. Iššokęs iš automobilio, jį vairavęs vyras bandė toliau sprukti pėsčiomis, tačiau buvo sulaikytas. Tai – pastaruoju metu Šiauliuose gyvenantis policijos pareigūnams gerai pažįstamas 28 metų asmuo. Ne kartą už vagystes, neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir kitas nusikalstamas veikas teistas vyras po paskutinės bausmės atlikimo į Šiaulius atvyko praėjusių metų spalio pabaigoje ir vėl pradėjo daryti naujus nusikaltimus.

Šiuo metu vien Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai atlieka septynis ikiteisminius tyrimus šio įtariamojo atžvilgiu. Kituose Lietuvos miestuose jis taip pat spėjo palikti savo nusikalstamus pėdsakus ir buvo ieškomas, nes slapstėsi nuo teismo.

Sulaikytajam uždėti antrankiai, jis atsidūrė areštinėje, o po to išgabentas į kalėjimą, nes buvo dviem mėnesiams suimtas.

Kartu su juo važiavęs 18-metis taip pat atsidūrė areštinėje, vėliau išleistas, jam taikyta švelnesnė nei suėmimas kardomoji priemonė.

Jiems abiem pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės. Mat apžiūrėdami VOLKSWAGEN PASSAT, su kuriuo jie važiavo, bagažinę, policijos pareigūnai rado įvairių kompiuterių ir multimedijos įrenginių. Paaiškėjo, kad jie naktį pavogti iš vienos Šiaulių įmonės. Jos savininkas vagystę pastebėjo, tik atėjęs ryte į darbą ir buvo apie ją ką tik pranešęs policijai. Ir tai dar ne paskutinė staigmena, kuri ištiko šį įvykį tiriančius pareigūnus. Pasirodo automobilis, kuriuo važiavo įtariamieji ir vežė vogtus daiktus, buvo taip pat pavogtas. Vasario 16-osios ryte jo pasigedo Molėtų rajono gyventojas.

28 metų vyrui pradėta dar ir administracinė teisena – dėl sprukimo nuo policijos pareigūnų metu sukelto eismo įvykio, kuriame buvo apgadintas automobilis, ir dėl teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymo.

https://youtu.be/Ri6aUD9CLoY?si=yrwW2ap5YAlQFCeN


REDAKCIJA REKOMENDUOJA