PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 19 d. 13:33

Paramos-labdaros vakaras „Dalinkimės širdžių šiluma“ subūrė širvintiškius gerumui

Širvintos

Etaplius.LTŠaltinis: Širvintų rajono savivaldybė


295365

Penktadienio vakarą į gražia gerumo tradicija tapusį Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės iniciatyva organizuojamą paramos-labdaros vakarą „Dalinkimės širdžių šiluma“ jau devintą kartą rinkosi geradariai: verslininkai, ūkininkai, įstaigų, organizacijų vadovai, kuriems Širvintų kraštas ir jo žmonės širdyse užima svarbią vietą, kurie savo kasdienėje veikloje randa laiko, dėmesio ir atjautos tiems, kuriems likimas lėmė ligą, nelaimę, negandą, skurdą, vienatvę ar nepriteklių.

Į iškilmingą vakarą atvyko būrys garbingų svečių: Širvintų rajonui atstovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Pinskus, Seimo nariai Rimantė Šalaševičiūtė, Artūras Skardžius, Zenonas Streikus, Lietuvos Krepšinio Federacijos prezidentas Vydas Gedvilas, žurnalistė, rašytoja Laima Lavastė, Širvintų rajono savivaldybės ir Administracijos vadovės, Tarybos nariai.

„Dalinkimės širdžių šiluma“ akcijos dalyviams sveikinimą bei padėką atsiuntė pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, o specialų prizą simboliniam aukcionui – knygą „Esu vienas iš jūsų“ su autografu bei dedikacija įsteigė Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus.

Vakaro dalyviams pristatytos dvi istorijos – apie šeimas ir vaikus, skaudžias netektis ir negalią, sielos tvirtybę, viltį ir svajones. Šios istorijos – tai ne tik kvietimas suprasti, užjausti, padėti, bet ir tikėjimo, meilės gyvenimui, pozityvumo ir motyvacijos pamoka kiekvienam.

Nuostabu, nes dar iki renginio pradžios jo dalyvių gerumo tikslais paaukota beveik 20 000 Eur, ir tai yra ne tik įspūdinga pinigų suma, bet, svarbiausia, – žinia istorijų herojams, kad savame krašte jie nėra vieniši su savo rūpesčiais ir bėdomis (šiuo metu sąskaitoje jau 21 700 Eur).

Akcijos „Dalinkimės širdžių šiluma“ metu tradiciškai paskelbti 2023 m. Širvintų krašto geradario nominacijos laimėtojai, kuriais tapo Stasė ir Romas Pavasariai – gimtojo krašto mecenatai, nuolatiniai kultūrinių, visuomeninių projektų, švietėjiškų idėjų rėmėjai. Publikai atsistojus simbolinį gerumo apdovanojimą – krištolinį rožės žiedą jiems įteikė Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Ji pasveikino ne tik naujuosius geradarius, tačiau padėkojo ir ankstesnių metų šios nominacijos laimėtojams, tęsiantiems kilnią altruizmo misiją: 2016 m. Širvintų krašto geradarei Nijolei Didžiokienei, 2017 m. Širvintų krašto geradariams Vidai ir Vytautui Matuliams, 2018 m. Širvintų krašto geradariams Lidai ir Augenijui Baravykams, 2019 m. Širvintų krašto geradariams Vytautui Stundžiai su žmona Genovaite, 2021 m. Širvintų krašto geradariams Suzanai ir Gračikui Simonyan, 2022 m. Širvintų krašto geradariams Eidminui Kasparevičiui su žmona Lina.

Jautriu vakaro akcentu tapo gerumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo iniciatyvų kūrėjų apdovanojimai. Publikos susidomėjimu, nuoširdžia pagarba ir gausiais aplodismentais buvo sutikti nominacijų laimėtojai:

  • Nominacija „Senjorų bendrystė motyvacijai mokytis visą gyvenimą“ – Širvintų Trečiojo amžiaus universitetas (pirmininkė Levutė Marija Vitienė ir kuratorė Joalita Mackonienė)
  • Nominacija „Asmenybės šviesa istorinės atminties gyvybei“ – ilgametis istorijos mokytojas, visuomenininkas Jonas Stankevičius
  • Nominacija „Tikėjimo ir muzikos šviesos keliu“ – Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios choro „Mykoliukai“ vadovai Renatai Blusevičienei ir Dailiui Kavalevskiui
  • Nominacija „Širdies šiluma beglobiams gyvūnams“ – VšĮ „Širviai“ įkūrėja Asta Sendzikienė
  • Nominacija „Sportinės bendrystės galia“ – žolės riedulio klubas „INTA“ (pirmininkė Živilė Dabrickaitė, projektų iniciatorė ir vadovė Rasa Buzienė).

Vakaro svečiai buvo kviečiami dalyvauti simboliniame aukcione, kurio dovanas – Prezidento Valdo Adamkaus knygą „Esu vienas iš Jūsų“, fotomenininkės Gretos Skaraitienės fotosesiją ir dovaną- staigmeną – įsigijo bei paaukotomis lėšomis labdaros akcijos iždą dar papildė Inesa ir Arvydas Gribuliai, Povilas ir Dovilė Ušinskai, Suzana ir Gračikas Simonyan.

Prie abiejų vakaro herojų istorijų papildomu svariu indėliu prisidėjo Širvintų krašto geradariai Nijolė Didžiokienė ir Stasė bei Romas Pavasariai.

Jautraus ir turiningo vakaro atmosferą kūrė vedėjas Liudas Mikalauskas, nuostabi koncertinė programa: atlikėjai Liudas Mikalauskas ir Evelina Sašenko su ansambliu „Brass bravo“, ansamblis „3 D“ – Rūta Ščiogolevaitė, Vaida Genytė ir Aistė Pilvelytė, grupė „2 – Donatas ir Karolis“. Nominacijas įteikti talkino Savivaldybės praktikantė Rusnė Mickevičiūtė.