Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Panevėžys mini Lietuvos narystės NATO 20-metį
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 29 d. 14:34

Panevėžys mini Lietuvos narystės NATO 20-metį

Panevėžys

G. Kartano nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Panevėžio miesto savivaldybė


296571

Šiandien Panevėžys drauge su visa šalimi mini Lietuvos narystės NATO 20-metį. Ta proga ant Juozo Miltinio dramos teatro suplevėsavo įspūdingo dydžio NATO vėliava, prie Panevėžio miesto savivaldybės 12 val. vyko minėjimas.

„Nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo supratome, kad gyvenant kaimynystėje su rusija saugūs būsime tik tada, kai būsime NATO. Prieš 20 metų Lietuva tapo didžiausio iš stipriausio gynybinio aljanso nare. Ir nors tuomet daug vakarų partnerių ragino mus suprasti, kad rusija nekelia grėsmės vakarams, kad ji keičiasi, šiandien visi suprantame, kad mes buvome teisūs – rusija buvo ir yra grėsmė Lietuvai, grėsmė visam demokratiškam pasauliui. Todėl šiandien sveikinu Jus su narystės NATO 20-mečiu. Jos dėka šiandien mes čia stovime po taikiu dangumi. Jos dėka šiandien turim vis stiprėjančią profesionalią kariuomenę. Jos dėka šiandien Lietuvos netrypia okupantai. Būkime budrūs ir ryžtingi. Drauge su NATO partneriais kurkime ir ginkime laisvą, demokratišką pasaulį”, - susirinkusius sveikino Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Renginys pradėtas iškilminga NATO ir Lietuvos vėliavų pakėlimo ceremonija, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės karių rikiuote bei salvėmis už Lietuvą, už Lietuvos kariuomenę, už Lietuvos įstojimo į NATO. Susirinkusiems koncertavo Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“ ir solistas Edgaras Davidovičius, pasirodymą surengė šokių kolektyvas „Fiva“ (vadovės Ugnė Zanevičiūtė-Audejeva ir Gabija Audejeva), dainavo lopšelio darželio „Taika“ ugdytiniai (vadovė Violeta Kepalienė). Laisvės aikštėje atėjusieji galėjo apžiūrėti kilnojamąją ginklų ir amunicijos parodą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA