REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 21 d. 13:22

Panevėžyje sutikti istorinio „Baltijos kelio“ bėgikai

Panevėžys

Etaplius.LTŠaltinis: Panevėžio miesto savivaldybė


275933

Šiais metais minime 34-ąsias Baltijos kelio – vieno iš svarbiausių istorinių įvykių Baltijos valstybių istorijoje – metines. 1989 m. rugpjūčio 23 d. beveik du milijonai žmonių, patvirtindami vienybę drauge siekti laisvės, susikibo rankomis į 650 km ilgio Baltijos kelią, kuris nusidriekė per Lietuvą, Latviją ir Estiją. Tradiciškai ši data įprasminama jau istoriniu tapusiu estafetiniu bėgimu „Baltijos kelias“, kurio dalyviai pasitikti Panevėžyje.

„Sveikinu Jus įveikus didžiąją dalį šios dienos bėgimo ir atvykus čia – į puikiai Baltijos kelią atsimenantį Panevėžį. Džiaugiuosi Jūsų ryžtu ir misija – tradiciniu bėgimu jau 32-ąjį kartą paminėti ko gero įspūdingiausią ir nepaprastai vieningą visų Baltijos šalių žmonių akciją, siekiant laisvės ir nepriklausomybės. Linkiu Jums sėkmingo bėgimo. Tegul karštis nebūna stipresnis už Jūsų norą įprasminti Baltijos kelią“, – kalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

XXXII tradicinis, jau istoriniu tapęs tarptautinis estafetinis bėgimas „Baltijos kelias“ prasidėjo penktadienį. Bėgikai 10 val. startavo Vilniuje Katedros aikštėje, 18 val. sutikti prie Panevėžio miesto savivaldybės, finišas planuojamas rugpjūčio 20 d. Estijoje.

Bėgime dalyvauja 32 bėgimo mėgėjai iš Lietuvos (28) ir Latvijos (4). Bėgikų gretose ir 2 panevėžiečiai – Tadas Baranauskas ir Romas Jasinskas. Iniciatyvoje dalyvauja ir 22 žmonės su negalia iš Lietuvos. Iš jų 5 panevėžiečiai: Jonas Dumša, Žilvinas Kliopmanas, Violė Janulienė, Rasa Šnyrienė, Mykolas Stunža, juos lydintys: Rimantas Juška, Saulius Jakutonis, Domas Stunža.

Šis kupinas pagarbos ir ryžto bėgimas primena trijų Baltijos valstybių 1989 m. išreikštą siekį atkurti nepriklausomybę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA