REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 25 d. 08:29

Panevėžyje garaže pareigūnai aptiko baltarusiškų cigarečių sandėlį

Panevėžys

VSAT nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT


295932

Panevėžyje pasieniečiai sulaikė du vyriškius, kurie iš automobilio į garažą krovė dėžes su kontrabandinėmis cigaretėmis, kurių vertė – daugiau kaip 23 tūkst. eurų.

Ketvirtadienio rytą VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai Panevėžyje, privataus namo kieme, užklupo cigaretes kraunančius 58-erių ir 30-ies metų panevėžiečius. Vyrai iš automobilio „VW Bora“ nešiojo dėžes cigarečių į kieme esantį garažą.

Patikrinimo metu garaže ir automobilyje, kurie nepriklauso nė vienam iš sulaikytų asmenų, aptikta 5 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“, „Minsk Capital“ ir „Minsk Capital QS“ su baltarusiškais akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – 23 265 eurai.

Abu panevėžiečiai teisėsaugos pareigūnams žinomi, vienas jų dėl anksčiau padaryto analogiško pažeidimo jau yra baustas.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką jų laukia bauda arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Sulaikytieji naktį praleido areštinėje. Atlikus būtinus procesinius veiksmus, bus sprendžiama, kokias kardomąsias priemones jiems skirti.

Kontrabandinės cigaretės ir automobilis laikinai saugomi viename iš Pagėgių pasienio rinktinės padalinių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA