REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 26 d. 13:01

Palangos meras: skųsime Konkurencijos sprendimą dėl baseino

Palanga

BNS/Fotobankas nuotr.

Erika Alonderytė-KazlauskėŠaltinis: BNS


265500

Konkurencijos tarybai paskelbus, kad Palangos savivaldybė neteisėtai perdavė baseino valdymą savo įmonei, miesto meras Šarūnas Vaitkus sako, kad šis nutarimas bus skundžiamas teismui.

„Mes rankų nenuleisime ir Konkurencijos tarybos sprendimą apskųsime teismui. (...) Viliuosi ir tikiu, kad teisingumas bus mūsų žmonių pusėje, kad gyventojų nuomonė ir balsas vis dėlto bus išgirsti“, – savo feisbuko paskyroje trečiadienį rašė Š. Vaitkus.

Palangos meras teigė, kad „liūdna ir apmaudu“, tačiau jau anksčiau buvo galima prognozuoti, jog baseinas bus išbraukiamas iš savivaldybės pavaldumo ir Palangos gyventojų viešųjų paslaugų sąrašo.

„Šios dienos Konkurencijos tarybos sprendimas tik patvirtina – deja, ši valstybės institucija, išlaikoma iš visų Lietuvos mokesčių mokėtojų lėšų, gina ne valstybės ir savivaldos, o galimai privataus verslo interesus“, – teigė meras.

Pasak jo, toks sprendimas palies visas savivaldybes, kurios pasistatė ir dar statosi baseinus, sporto arenas, koncertų sales.

Konkurencijos taryba trečiadienį paskelbė, kad savivaldybė, be konkurso suteikusi teisę savo įstaigai teikti paslaugas, įskaitant ir komercines, pažeidė Konkurencijos įstatymą – privilegijavo ją konkurentų atžvilgiu, o pastaruosius diskriminavo.

Taryba įpareigojo savivaldybę per 12 mėnesių panaikinti sprendimus ar pakeisti juos taip, kad jie neprieštarautų įstatymui, ir organizuoti baseino valdymo operatoriaus konkursą. Kartu ji nutarė neskirti baudos miestui.

Tyrimą dėl 2019 metais atidaryto naujo Palangos baseino taryba pradėjo tais pačiais metais gavusi Vilniaus sporto mokyklos „Nemunas“ skundą, kad verslui nebuvo sudarytos sąlygos pretenduoti į baseino valdymą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA