REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Balandžio 30 d. 16:26

Palangoje pažirs gintarų lietus

Klaipėda

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


36233

Palanga šeštadienį kviečia pasimėgauti gintaro lietumu bei sudalyvauti kuriant naują Lietuvos rekordą – kurortas jau vienuoliktą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę.

Jau tapo įprasta, kad kiekvieną pavasarį Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje ties jūros tiltu pažyra gintaro lietus – vadinamąjį Lietuvos auksą dosniai žarsto jūrų dievas Bangpatys. Ne išimtis ir šie metai – Gitarinis savaitgalis į Palangą sukvies gegužės 5 dieną.

Kad gintarų šį šeštadienį Palangoje nepritrūktų, šventės organizatoriai ėmė rūpintis iš anksto. „Šventei turime apie 50 kilogramų gintaro. Be abejonės, kaip ir kasmet, gintaro gabalėliais savo svečius džiugins ir Palangos viešbučiai, restoranai bei kavinės“, – sakė šventę organizuojančios UAB „Palangos renginiai“ atstovas Nerijus Stasiulis.

Kaip ir kasmet, žirgu kinkyta karieta J. Basanavičiaus gatve link jūros Bangpatys pajudės prieš vidurdienį. Pakeliui jis saujomis žarstys gintarą bei visus kvies skubėti prie jūros ir sudalyvauti smagiose Gintarinio savaitgalio atrakcijoje.

Vidurdienį Jūratės ir Kastyčio skvere, prie Jūratės ir Kastyčio skulptūros, bus pradedami verti Šimtmečio gintaro karoliai. Ši atrakcija truks iki pavakarės – 16.30 val. „Esame išsikėlę tikslą suverti ne trumpesnius nei 300 metrų karolius, ir tai būtų naujas Lietuvos rekordas“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Šiuo metu ilgiausi Lietuvoje gintaro karoliai taip pat yra Palangoje – vėrinys, kurio ilgis – 283 metrai, Palangos gintaro gildijos meistrų 2009 m. buvo suvertas Kurorto šventės metu. „Norime šeštadienį ne tik pasiekti naują rekordą, bet ir sukurti dar vieną turistams įdomią atrakciją – šie karoliai bus eksponuojami Palangos amatų centre“, – sakė N. Stasiulis bei pridūrė turįs minčių kasmet Gintarinio savaitgalio metu šiuos karolius ilginti ir pasiekti jau ne Lietuvos, bet pasaulio rekordą.

Verti rekordinio ilgio karolius galės kiekvienas norintis, nesvarbu kokio amžiaus yra. „Šimtmečio karolių vėrimas – bendra veikla – labai gražus ir simboliškas veiksmas. Kad būtų patogiau, tautodailininkas Albertas Bukauskas su savo pagalbininkais pamokys kiekvieną, kuris norės prisidėti kuriant nauja Lietuvis rekordą, o taip pat vėrėjus apdovanos gintaro pakabukais“, – teigė Gintarinio savaitgalio organizatorius.

Kiek po vidurdienio, 13 val. prie jūros tilto prasidės tradicinis Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas. Šiemet jis – jau šeštasis. Dešimt renginio dieną užsiregistravusių dalyvių turės per 5 minutes surinkti kuo daugiau gintaro gabaliukų, išbarstytų kiekvienam dalyviui atskirai parengtoje rinkimo zonoje. Čia į smėlį kiekvienam rinkėjui bus paberta po 100 gramų vadinamojo Lietuvos aukso, sumaišyto su natūraliomis jūros bangų į krantą išnešamomis medžiagomis – dumbliais, šapeliais, pagaliukais ar kt. Laimės tas, kuris per numatytą laiką gintaro surinks daugiausiai ir švariausiai.

Gintaro rinkimo čempionatas kasmet sulaukia didelio tiek dalyvių, tiek ir smalsuolių dėmesio. Ir nenuostabu – trumpą laiką vykstanti atrakcija nestokoja azarto.

15.30 val. Bangpatys patrauks į pajūrį bei čia dosniai išbarstys gintarą, tad pažirs tikras gintaro lietus. Nuolatiniai Gintarinio savaitgalio dalyviai šiai atrakcijai rengiasi iš anksto – pasirūpina specialiais graibštais, botais – kad galėtų gintarą gaudyti pirmiausia jūroje, ir tik vėliau – krante. O stengtis surinkti kuo daugiau gintaro tikrai verta – pasibaigus gintariniam lietui, rinkėjų laukia šventės organizatoriai – jie „laimikį“ pasveria bei, įvertinę, ar gintaras surinktas švariai (be smėlio ar dumblių), skelbia nugalėtojus. Jiems įteikiami prizai.

Prizai laukia ne tik renkančių gintarą, bet ir mėgstančių pasipuošti – kaip ir kasmet, vyks gražiausio gintarinio papuošalo rinkimai. Tad susirasti įspūdingus vėrinius, sages ar kitus papuošalus bei jais pasidabinti šeštadienį einant prie jūros tikrai verta.REDAKCIJA REKOMENDUOJA