REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Gegužės 15 d. 14:02

Palangoje pažiro gintarai ir pakvipo grundalais

Palanga

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


2890

Palanga šeštadienį pakvietė į šventę – J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje ties jūros tiltu nestigo nei gintarų, nei savo išvaizda bei skoniu intriguojančių grundalų.

Gintarinis savaitgalis – tradicinė Palangos šventė, kasmet į kurortą sukviečianti gausų būrį smalsuolių. Tačiau šiemet ši šventė praturtinta naujove – Grundalinėmis, kurių metu žvejai tarpusavy rungėsi, kas nuo jūros tilto sugaus daugiau grundalų. Žvejai ant jūros tilto būriavosi jau nuo ankstyvo ryto, o ir laimikiu nesiskundė, nes jis buvo skaičiuojamas netgi ne kilogramais, o kibirais.

Šventė buvo dovanojama ne tik žvejams, bet ir žuvies mėgėjams – Stintų ordino riteriai bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai šeštadienį siūlė paragauti išskirtinių patiekalų – keptų, virtų, rūkytų bei marinuotų grundalų, o taip pat tarpsavyje rungėsi, kas išvirs skaniausią grundalienę. Tad pagrindinėje kurorto pėsčiųjų alėjoje pasklido gaminamų grundalų kvapas. Ties Stintų ordino pilimi pavadinta kavine „Molinis ąsotis“ įsikūrę Stintų ordino riteriai sakė šventei pasirūpinę apie 50 kilogramų grundalų.

Vidurdienį J. Basanavičiaus gatvės pradžioje su žirgu kinkyta karieta pasirodė jūrų dievas Bangpatys bei visus pakvietė į Gintarinio savaitgalio linksmybes. Važiuodamas J. Basanavičiaus gatve jis kaip ir kasmet rieškutėmis žarstė gintarą bei kvietė rinktis prie jūros tilto. Paplūdimyje susirungė ir 10 gintaro rinkėjų, panorusių savo jėgas išbandyti gintaro rinkimo čempionate. Nugalėtoju tapo klaipėdietis Gintaras, per 10 minučių surinkęs 94,6 gramų gintaro (kiekvienam gintaro rinkimo čempionato dalyviui tarp jūros dumblių, imituojant natūralų jūros krantą, buvo išbarstyta po 100 gramų gintaro).

Netrukus pajūryje iš Bangpačio rankų pažiro gintaro lietus. Paplūdimyje ties jūros tiltu bus išbarstyta keliadešimt kilogramų smulkaus gintaro, kurį šventės svečiams dovanojo Palangos miesto savivaldybė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos gintaro meistrų gildija.

Gintarinio savaitgalio renginius praturtino ir gražiausio papuošalo rinkimai. Šioje rungtyje kasmet Gintarinio savaitgalio metu kviečiami dalyvauti visi šventės dalyviai, pasidabinę gintariniais papuošalais.
Savaitgalio šventinę nuotaiką kūrė ir Palangos viešbučiai bei restoranai, kurie savo svečius džiuginę gintariniais siurprizais ir suvenyrais.

Gintarinis savaitgalis bei Grundalinės Palangoje – įžanga į jau netrukus, gegužės 26-28 dienomis, vyksiančią Kurorto šventę „Myliu Palangą 2017“, kurios metu mieste nestigs net tik pramogų, bet ir sportinių renginių bei itin aukšto lygio pučiamųjų muzikos koncertų – paskutinį pavasario savaitgalį į Palangą pakvies ne tik Kurorto šventės, bet ir festivalio „Sportas visiems“ bei pučiamųjų muzikos festivalio „Amber Wind“ renginiai. Kaip ir kasmet, miesto centre šurmuliuos kermošius „Palangos Juzė“, mažųjų pramogautojų lauks žaismingos atrakcijos Palangos pasakų parke, vyks ir daugiau įdomių renginių. Šventę vainikuos įspūdingas fejerverkas nuo jūros tilto.

Palangos miesto savivaldybės informacijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA