REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Balandžio 5 d. 08:33

Palangiškis perspjovė savo paties rekordą

Palanga

Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Edita GudavičėŠaltinis: „Vakarų ekspresas“


263550

Rekordiniais kūriniais visoje šalyje garsėjantis palangiškis menininkas Vytautas Kusas ir vėl turi kuo nustebinti. Jo rankose - naujausias kūrinys: vos 7 milimetrų aukščio, 7 milimetrų pločio ir 2,9 milimetro storio eilėraščių knyga „Lūžis“.

Mažiausia knyga jau patvirtinta ir Lietuvos rekordus fiksuojančioje agentūroje „Factum“. Taip palangiškis perspjovė savo paties rekordą - dar 2011 m. jis buvo išleidęs 9 milimetrų aukščio ir 8 milimetrų pločio knygą „Pojūtis“, o 2018-aisiais rekordą buvo pagerinęs eilėraščių knyga „Būsenos“, kuri yra 8 milimetrų aukščio, 7 milimetrų pločio.

„Dabar dar mažesnius knygos matmenis sugalvojau dėl svarios priežasties - juk Palanga šiemet mini 770-ąjį gimtadienį, tad šiai datai ir dedikuota 7 milimetrų aukščio, 7 milimetrų pločio knygutė. Beje, ją išleisiu vos 77 egzempliorių tiražu. Man patinka kuriant prisirišti prie svarbių skaičių“, - sako V. Kusas.

Oficialiai mažiausia šalyje tituluojamoje 68 puslapių knygelėje „Lūžis“ išspausdinti V. Kuso eilėraščiai ir publikuojami 4 grafikos darbai.

Knygos tekstas ir grafikos kūriniai atspausdinti spaustuvėje „Druka“. Tačiau kaip ir anksčiau kurtas miniatiūrines knygeles, taip ir šias V. Kusas įrišo pats.

„Kadangi spaustuvė neturi technologijų, galinčių įrišti tokias miniatiūrines knygas, dirbu rankiniu būdu. Prie kiekvienos knygos užtrunku apie 3 ar 4 valandas, nes nemažai laiko pareikalauja viršelių matavimas ir išpjovimas. Padarius mažiausią paklaidą, tektų viršelį išmesti. Nemažai laiko atima lankstymas, klijavimas“, - pasakojo kūrėjas.

V. Kusas tikino, kad mažiausią jo sukurtą knygą kol kas matė vos keli asmenys. Net patiems artimiausiems sakė dar nerodęs.

„Ko čia lipti į tribūną ir šaukti, kad padariau. Padariau, ir viskas“, – lakoniškai nukirto žemaitis.

Visuomenei šį naują kūrinį V. Kusas ketina parodyti, kai vyks Palangos 770-mečiui skirtas koncertas.

Beje, tai ne vienintelė dovana Palangai. Dar vienas naujausias kūrėjo darbas – Palangos 770-ojo gimtadienio proga sukurtos 770 miniatiūrų.

V. Kusas – įvairių idėjų nestokojantis menininkas. Jis yra ne tik dailininkas, poetas, miniatiūrų ir miniatiūrinių daiktų kūrėjas, bet ir vienintelio Lietuvoje Šunų muziejaus steigėjas.

Lietuvą V. Kusas taip pat yra nustebinęs mažiausio stalo (8,98 milimetro aukščio), mažiausios taburetės (6,23 milimetro aukščio), mažiausio smuiko (40,57 milimetro ilgio, 12,25 milimetro pločio su 55,79 milimetro ilgio stryku), mažiausios gitaros (65,25 milimetro ilgio, 23,34 milimetro pločio), ilgiausios Lietuvoje miniatūros (7 m 20 cm ilgio ir 2 cm aukščio) ir kitais įdomiais rekordais.

Palangiškis net yra sukūręs visą miniatiūrinių styginių instrumentų kolekciją. Instrumentais įmanoma groti.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA