REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 29 d. 10:56

Pakeltu tonu tarp moksleivių kilusią konfliktinę situaciją besiaiškinusi auklėtoja pakliuvo po didinamuoju stiklu

Marijampolė

V. Vaškevičienės nuotr.

Vida VaškevičienėŠaltinis: www.mmm.lt


296517

Konfliktinė situacija Marijampolės Mokolų progimnazijoje – moksleiviams apsižodžiavus, auklėtoja situaciją aiškinosi pakeltu tonu. Tai liudijantis įrašas netruko pasklisti socialiniuose tinkluose ir sulaukė prieštaringų vertinimų. Mokyklos direktorius pripažįsta, kad mokytoja pasielgė netinkamai. Savivaldybės atstovės teigimu, situacija nėra vienareikšmė.

Konfliktinė situacija Mokolų progimnazijoje prasidėjo dar kovo 15-ąją. Tą dieną klasėje kilo moksleivių nesutarimai, kurie baigėsi apsižodžiavimu necenzūriniais žodžiais. „Auklėtoja kovo 18 dieną tą situaciją pradėjo aiškintis. Mergaitės buvo padariusi pokalbio su auklėtoja įrašą“, – situaciją apibūdina Marijampolės Mokolų progimnazijos direktorius Rolandas Bulkauskas.

Išplatintame įraše girdėti, kad mokytoja su mergaite kalba pakeltu tonu ir reikalauja pasakyti, kokiais žodžiais išvadino bendraklasius. „Auklėtoja suklydo. Ir pati mokytoja pripažįsta, kad pasikarščiavo. Buvo pasirinktas netinkamas situacijos vertinimo būdas . Mergaitė paviešino įrašą klasės grupėje. Ji klasiokus pravardžiavo necenzūriniais žodžiais“, – teigia mokyklos vadovas.

„Vertinti kol kas nesinori. Nei viena, nei kita pusė nėra visiškai teisios. Reikėtų gauti abiejų pusių paaiškinimus ir po to atlikti tyrimus. Raštą esame gavę iš galimai nukentėjusios mergaitės mamos. Išsiuntėme raštą progimnazijai, kad atliktų tyrimą“, – teigia Marijampolės savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė.

Atsakymų iš progimnazijos tikimasi sulaukti dar šią savaitę. Progimnazijos direktoriaus teigimu, mokykloje buvo imtasi priemonių situacijai ištirti. „Organizuotas susirinkimas, kuriame dalyvavo ir mergaitės mama. Vyko etikos komisijos posėdis. Jo metu buvo priimtas nutarimas, kad klasės auklėtoja atsiprašytų viešai per visuotinį klasės susirinkimą. Jis vyko vakar, tačiau susirinkime minėtos mergaitės mama nedalyvavo ir auklėtoja negalėjo viešai atsiprašyti. Mano žiniomis auklėtoja yra nusiuntusi per elektroninį dienyną atsiprašymą“, – sako Mokolų progimnazijos direktorius Rolandas Bulkauskas.

„Situacija nėra vienareikšmė. Mergaitė yra kaip ir nukentėjusioji, tėvų noras yra mokytoją nušalinti. Mano žiniomis yra mokytoją palaikantis raštas su tėvų parašais ir įteiktas merui“, – sako savivaldybės vicemerė. Progimnazijos vadovo teigimu, šią savaitę mokytoja dalyvauja kursuose apie sudėtingų situacijų sprendimą mokykloje. „Aš manau noras tobulėti lems, kad tokios situacijos nesikartos. Čia visiems pamoka“, – akcentuoja Mokolų progimnazijos direktorius Rolandas Bulkauskas.

Vicemerės teigimu, prevenciniai mokymai prieš patyčias ir mikroklimato tema ugdymo įstaigose organizuojami nuolat.

www.mmm.ltREDAKCIJA REKOMENDUOJA