REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 6 d. 11:16

Pajamas privalo deklaruoti visi, pernai vykdę individualią veiklą, net ir kelioms dienoms verslo liudijimą įsigiję gyventojai

Šiauliai

Elona LimantienėŠaltinis: Etaplius.lt


211780

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad trečdalis Šiaulių apskrities gyventojų, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą su verslo liudijimu ar pagal pažymą, jau pateikė deklaracijas. Daugiau nei 14 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų dar turi mėnesį laiko – iki gegužės 2 d. – pateikti deklaracijas ir sumokėti mokesčius. Patogiausias būdas tai padaryti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) su deklaravimo vedlio pagalba.

„Mūsų padėka kiekvienam Šiaulių apskrities gyventojui, kuris jau pateikė pajamų deklaraciją ir nelaukė paskutinės nakties. Deklaruoti pajamas laiku būtina visiems, ir nepaisant to, ar praėjusiais metais savarankišką veiklą vykdęs gyventojas gavo pajamų, ar ne, - sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė, pastebėdama, jog su deklaravimo vedliu nesudėtinga deklaruoti pajamas. – Beje, savarankiškai dirbę gyventojai užpildo deklaracijas pagal savo apskaitos žurnalo įrašus, o gyventojų, besinaudojančių VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, visi įrašai automatiškai sukeliami į deklaravimo vedlį.“

Taip pat svarbu atidžiai nurodyti papildomą informaciją: koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo būdą pasirinko gyventojas, t. y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų. PSD ir VSD įmokos apskaičiuojamos automatiškai.

Siekiant, kad gyventojams būtų dar paprasčiau deklaruoti pajamas, VMI parengė specialias instrukcijas: vykdantiems veiklą su verslo liudijimu rasite čia, pagal individualios veiklos pažymą - čia. Daugiau informacijos www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Aktualiausios naujienos skelbiamos VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

Visos paslaugos teikiamos nuotoliniu būdu – telefonu 8 5 2191 777, o konsultacijos mokesčių klausimais – 1882 (+370 5 260 5060). Neturint galimybės pasinaudoti nuotolinėmis paslaugomis, norint atvykti į aptarnavimo padalinį būtina iš anksto registruotis vizitui per VMI registracijos sistemą.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA