REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2022 m. Vasario 22 d. 15:11

Pagramantyje garbingo jubiliejaus proga pasveikinta buvusi tremtinė V. Valiūtė

Tauragė

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


205561

Tremtinei, partizanų ryšininkei Vandai Valiūtei, šiuo metu gyvenančiai Pagramančio socialinės globos namuose, suėjo 95-eri metai. Garbingos sukakties proga, moterį pasveikino Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės filialo pirmininkas Antanas Stankus, buvęs Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška bei Seimo narys Jonas Gudauskas.

Vanda į gimtąjį kraštą sugrįžo po daugiau nei 75-erių metų, padedama visuomeninkų Arvydo Kulikausko ir jo žmonos Ninos Vecher. Su iniciatyvių žmonių ir Lietuvos institucijų pagalba moteriai atkurta Lietuvos pilietybė.

Moteris į Rusiją buvo išvežta vos 19-os, istorikai įsitikinę, kad Vanda yra paskutinė gyvenusi Sibire nuo pat ištrėmimo. Didžiąją gyvenimo dalį tremtyje kalbėjusi rusų kalba, Vanda puikiai kalba lietuviškai ir nori kalbėti tik gimtąja kalba.

Šiuo metu Pagramančio socialinės globos namuose eksponuoja paroda, kurioje atsispindi archyviniai duomenys, fotografijos ir Vandos atsiminimai.

N. Vecher, kuri padėjo tremtinei grįžti į Lietuvą dėkoja visiems prisidėjusiems prie Vandos sugrįžimo į Lietuvą: užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui, Seimo narei Paulei Kurmickienei, Lietuvos pasiuntiniui Rusijoje Eitvydui Bajarūnui, Kristinai Tamošaitytei, Živilei Kraskauskienei, Ramutei Krikštanaitienei, Gitanai Buividaitei, Sigitui Mičiuliui, Tauragės merui Dovydui Kaminskui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės skyrius vadovui Antanui Stankui, Migracijos departamento prie LR VRM Tauragės skyriaus vedėjai Editai Aurilienei, Pagramančio socialinių globos namų vadovui Jonui Samoškai ir personalui, tauragiškei Genovaitei Šimaitienei ir visiems draugams, kurie pasidalijo gyvenamuoju plotu ir duona.REDAKCIJA REKOMENDUOJA