REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Spalio 30 d. 14:41

Pagerbti tie, kurie šlovina žemę

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


18631

Baigiantis spalio mėnesiui, Joniškio rajono žemdirbiai rinkosi į Baltojoje sinagogoje vykusią tradicinę šventę apžvelgti metų ūkininkavimo rezultatų ir pagerbti geriausiųjų. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Lelionis pastebi, kad dabar jau išaugo nauja žemdirbių karta – į šventę atvyksta ne tik prieš kelis dešimtmečius ūkius kūrę tėvai, bet ir pastaraisiais metais ūkininkauti pradėję jų vaikai.


Foto galerija:

i2wzlunvm.jpg
i5ekfzec2.jpg
i5xot1htz.jpg
i6cq97uxc.jpg
i6vxbvjqb.jpg
i8a36febr.jpg
i9x8puroe.jpg
i214c5qhk.jpg
ibauglhfx.jpg
i360ii6fa.jpg
ibrwyjg6e.jpg
ic465hynb.jpg
icg3itfd7.jpg
icksi6z4f.jpg
ieixllgq3.jpg
iey5chnkf.jpg
ihezaeq8s.jpg
iy5lq875o.jpg
iyvfco0z0.jpg
ijtv5u1dj.jpg
ijw4bacue.jpg
imjg41lws.jpg
ite355r5a.jpg
ivb27xbfy.jpg
ivmzd8pdv.jpg
ivqn7qj71.jpg
iw6wotawy.jpg
izznha2xs.jpg

Šventė prasidėjo svečių sveikinimais. Žemdirbius sveikino Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, LR Seimo narys Vitalijus Gailius.

„Ačiū Jums, mielieji žemdirbiai, už tai, kad ne tik rūpinatės gausiu derliumi, bet noriai įsijungiate ir į bendruomenių veiklą, esate aktyvūs savo kaimų gerovės kūrėjai, neliekate abejingi rajone vykstantiems renginiams. Dėkoju Jums už į Valstybės biudžetą sumokamus mokesčius ir tuo pačiu dėl jų atsiprašau“, – ne tik pasveikino, bet ir žemdirbių atsiprašė LR Seimo narys.

Jis padėkojo už puoselėjimas žemės ūkio tradicijas, darbą jaunosios žemdirbių kartos atstovei – Gataučių seniūnijos gyventojai Monikai Kašubaitei. Sveikindamas ją, LR Seimo narys V. Gailius kalbėjo, kad jaučia didžiulę pagarbą šiai merginai, kuri nepabijojo sunkaus darbo ir jo ėmėsi. M. Kašubaitei buvo įteikti įrėminti „Tautiškos giesmės“ žodžiai.

Šiuo metu LR Žemės ūkio rūmų pirmininko pareigas einantis Sigitas Dimaitis sveikino į šventę susirinkusius žemdirbius. Jis įteikė padėkas Sigitui Petraičiui, Gintarui Damalakui, Dianai Sičiovienei, Rimantei Misiūnienei. Rajono žemdirbius sveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkė Lilija Teresė Šermukšnienė. Ji padėka apdovanojo Eugeniją Sperskienę.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Sandra Urbanavičienė ir regiono vadovė Irena Butkienė už nuoširdų darbą, ryžtą ir veržlumą padėkas įteikė Vilmai Labanauskienei, Martynui Vasiliauskui, Dariui Pranciuliui. VH Lietuva Regiono draudimo vadovo Martyno Rusteikos padėkos atiteko Gintarui Rudžiui, Juliui Murzai.

Bene pats svarbiausias šventės momentas – Respublikinio konkurso „Metų ūkis 2017“ nugalėtojų paskelbimas. Jais tapo Daiva Stonienė bei Roberta ir Donatas Petraičiai. Daiva ir Donatas – brolis ir sesuo, kurie perėmė ūkį iš tėčio Jono Petraičio. Abu yra įregistravę ūkininko ūkius, kiekvienas deklaruoja apie 200 hektarų pasėlių plotus. Jie jauni, darbštūs, pareigingi, sėkmingai ūkininkaujantys ir besidomintys naujovėmis ūkininkai.

Antrosios vietos konkurso laureatai – Jūratė ir Aidas Pinkos. Šeima ūkininkauja nuo 2000 metų. Šiuo metu dirba 170 hektarų žemės. Aidas Pinka – nagingas, kūrybingas ir aistringas technikos mylėtojas, savo rankomis restauravęs ir naujam gyvenimui prikėlęs traktorių. Pats pasigamino germinatorių. Šiemet A. Pinka įkūrė įmonę UAB „Jagaubis“, kuri užsiima traktorių remontu ir rekonstrukcija.

Trečioji vieta atiteko Petrei ir Povilui Malinauskams. Vyras ūkininkauti pradėjo 1997 metais, turėdamas vos 6,5 hektaro susigrąžintos senelių žemės. Šiandien ūkininkas dirba 220 hektarų. Jis pasinaudojo Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama žemės ūkiui ir atnaujino techniką. Šeima didžiuojasi, kad jų pėdomis seka sūnus Nerijus, kuris baigė žemės ūkio mokslus ir įsigijęs nuosavos žemės, technikos, sėkmingai ūkininkauja.

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondas pagerbia iškilius asmenis. Nominantams teikiami menininko Jono Aliuko sukurta taurė. Nominacija „Lietuvos šviesuolis“ atiteko Gražinai Pranciulienei iš Juodeikių kaimo, kuri įkūrė Gailestingumo parką, užaugino dvi dukras ir keturis sūnus. Dalis jų – sėkmingai ūkininkauja.

Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis ir savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, bendradarbiaudami su rajono seniūnijomis, pastebėjo sėkmingai ūkininkaujančius ūkininkus. Nominacijos ir stikliniai suvenyrai įteikti šiems ūkininkams: Gaižaičių seniūnijos ūkininkui Kęstučiui Dauniui, Gataučių seniūnijos ūkininkui Vitalij Kašubai, Joniškio seniūnijos ūkininkui Vaciui Kurtkui, Kriukų seniūnijos ūkininkui Tomui Rudžiui, Rudiškių seniūnijos ūkininkui Arūnui Stasiuliui, Skaistgirio seniūnijos ūkininkei Danutei Dakanienei, Žagarės seniūnijos ūkininkui Ramūnui Naudužui. Apdovanojimai įteikti Kurmaičių žemės ūkio bendrovei (Kepalių seniūnija), UAB „Drąsutaičiai“ (Satkūnų seniūnija), žemės ūkio bendrovei „Bariūnai“ (Saugėlaukio seniūnija).

Renginio metu koncertavo Valstybinis Vilniaus kvartetas – Dalia Kuznecovaitė, Artūras Šilalė, Girdutis Jakaitis, Augustinas Vasiliauskas.

Joniškio rajono savivaldybės informacijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA