PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Vasario 2 d. 18:12

Pagėgių kraštui svarbios asmenybės proga – susitikimas su prezidentu V. Adamkumi

Tauragė

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


203269

Pirmadienį Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė ir Pagėgių savivaldybės Algimanto Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas Lietuvos Respublikos prezidento kanceliarijoje susitiko su Prezidentu Valdu Adamkumi.

Proga susitikimui neeilinė – vasario 11 dieną Pagėgiuose bus minimos poeto Algimanto Mackaus 90-osios gimimo metines. Šia proga visus neabejingus kūrybai arba tuos, kurie nori daugiau sužinoti apie šią asmenybę, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu bei Pagėgių savivaldybės administracija kviečia į konferenciją „Ne suvisam išėjęs, tik suvisam negrįžęs“.

Valdas Adamkus buvo artimas A. Mackaus bičiulis. Juos siejo ne tik artima draugystė, bendras požiūris į Lietuvą, bet ir bendras darbas JAV lietuvių radijo programoje „Margučio radijas“, lietuvių organizacijoje „Santara–Šviesa“.

Susitikimo tikslas – sužinoti daugiau apie Pagėgių kraštui svarbios asmenybės gyvenimą, apie kurią savivaldybės atstovai išgirdo iš Prezidento V. Adamkaus lūpų.

„Jūsų Ekscelencija, visų pirma noriu visų pagėgiškių vardu Jums padėkoti, jog radote mums laiko. Šis susitikimas labai lauktas, ir yra ypatingas minint Algimanto Mackaus 90-ąsias gimimo metines. A .Mackus mums, jaunosios kartos atstovams, yra legenda, kurią siekiame pažinti, jau deja tik iš amžininkų prisiminimų, jo kūrybos ar tyrinėtojų darbų. O jums - jis buvo draugas, kurį pažinote, prie kurio per jus mes galime bent dalele prisiliesti. Ir šitas susitikimas tebūnie duoklė šios iškilios asmenybės atminimui. O mūsų pokalbio įrašas, jums leidus, bus vertinga medžiaga ne tik pagėgiškiams, bet ir visiems, besidomintiems A. Mackaus asmenybe bei kūryba. Tad šiandieną prisiminkime jį“, – pokalbį pradėjo M.Jašinskaitė-Jasevičienė.

„Labai džiaugiuosi galėdamas su jumis susitikti ir šis susitikimas mane gražino į tuos laikus, kai lankiausi pas jus, kaip apžiūrėjau Algimantui Mackui skirtą kambarį. Kartu tai sukelia prisiminimus apie mūsų draugystę, apie jo kūrybą, ir kas labai apmaudu, jo tragišką žūtį. Neabejoju, kad jei Algimantas būtų gyvenęs ilgiau, jis būtų buvęs vienas iškiliausių mūsų šalies poetų“, – įsitikinęs V. Adamkus.

Šio pokalbio fragmentus bus galima pamatyti konferencijos metu, o visas įrašas bus patalpintas Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos interneto svetainėje ir perduotas gimnazijos muziejui. 

Pagėgių savivaldybės meras V. Bendaravičius padėkojo V. Adamkui už išsamų ir įdomų pasakojimą, už svarų prezidento indėlį į mūsų šalies istoriją bei pakvietė atvykti vasario 11-ąją vyksiančius renginius. Prezidentui įteikta ir naujausia išleista knyga apie Pagėgių kraštą.

Algimanto Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas V. Adamkui įteikė atminimo dovaną – nuotraukų rėmelį, kuriame V. Adamkus įamžintas 2006 metais šios mokymo įstaigos apsilankymo metu.

„Prezidente – ne be jūsų nuopelno mūsų vidurinė tapo Algimanto Mackaus gimnazija, kurioje įkūrėme šio iškilaus žmogaus muziejų. Turime surinkę nemažai įvairių eksponatų, tad muziejaus vadovės dėka  esame Algimanto Mackaus kūrybos garsintojai ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.“, – sakė V. Navickas.

Dėkodamas už apsilankymą ir įdomų pašnekesį, prezidentas V. Adamkus svečiams įteikė fotografijų albumą „Prezidento Valdo Adamkaus misija 2004–2009”.

Algimanto Mackaus atminimo dienos renginius rasite čia.