REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Rugsėjo 18 d. 15:54

Pagėgiškių užaugintame Šimtmečio menų sode užderėjo ypatingi vaisiai

Tauragė

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


52774

Jau tapo tradicija, kad antrąjį rugsėjo savaitgalį, šventiškame šurmulyje paskęsta žalieji Pagėgiai. Šventę pradėjęs lietus nesugadino nei noro švęsti, nei linksmiems būti.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, administracijos direktorė Dainora Butvydienė, pavaduotojas Alvidas Einikis priėmė gausias šventės svečių delegacijas iš miestų partnerių – Ilavos (Lenkija), Sovetsko (Rusijos Federacija), Bad Iburgo (Vokietija). Delegacijoms pasiūlytos ir kitos viešnagės veiklos, tačiau svečiai mielai dalyvavo ir naujosios miesto turgavietės atidaryme, ir šventinį žingsnį diktuojančio šilutiškių orkestro lydimoje itin gausioje šventinėje eisenoje, klausėsi įvairių meno kolektyvų dainų, kartu su miestelėnais džiaugėsi šokėjų iš Pagėgių, Šilalės ir Tauragės trankiu šokiu.

Dar penktadienį iš įvairių žolynų ir žiedų nupinti floristiniai kilimai tarsi dėlionė sudėjo šventą žodį Lietuva, kuris ir tapo pagrindiniu leitmotyvu visų šventės svečių sveikinimo kalbose.

Šventės atidaryme miesto gyventojai ir svečiai Mero asmenyje be jau minėtų užsienio svečių oficialių delegacijų sveikinimų, priėmė sveikinimus iš Lietuvos Respublikos Seimo narių: Ričardo Juškos, Alfredo Nausėdos, Petro Gražulio, pasidžiaugta kaimynų - Tauragės, Šilutės, Šilalės rajonų savivaldybių merų - Sigito Mičiulio, Vytauto Laurinaičio, Jono Gudausko sveikinimo kalbomis ir atminimo dovanomis. Sveikinančiųjų ir nuoširdžius linkėjimus Pagėgių krašto žmonėms išsakiusiųjų gretose buvo Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono vadas Andrius Jagminas, Tauragės policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vygandas Mylimas, Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Alvydas Mikašauskas, Pagėgių parapijos Švento Kryžiaus bažnyčios kunigas Kazys Žutautas. Atskiru kvietimu miestelėnus pasveikino miesto šeimininkai atsakingi ir vykdantys miesto ir savivaldybės ūkinius, projektinius ir priežiūros darbus – Administracijos direktorė Dainora Butvydienė ir seniūnas Dainius Maciukevičius.

Visi kalbėjusieji linkėjo smagios šventės, gražios ateities, klestėjimo, miesto gražėjimo ir laimingų žmonių.

Susirinkusiuosius džiugino šventinė prekyba, gražūs stilizuoto Šimtmečio menų sodo medžiai – puošnūs kiemeliai ir nuo jų nubirę spalvingi meno vaisiai – kapelijų muzika, žavūs romansai ir skambios dainos, smagūs šokiai. Mažuosius šventės dalyvius išradingai globojo darbščiosios bibliotekininkės ir jų organizuojamas smagių veiklų kiemelis. Šventėje liko vietos tautodailės meistrams ir tais pačiais – meno vaisiais - savo rankomis čia pat vietoje kuriamais gražiais dirbiniais dalijosi kūrybingos pagėgiškės. Labiausiai savo apranga ar veikla atitikę renginio temą, kaip kasmet, pelnė Mero Virginijaus Komskio specialųjį prizą Krištolinį obuolį. Iš Mero rankų specialias padėkas ir Lietuvos Nacionalinio kultūros centro įsteigtus medalius gavo visi meno kolektyvų vadovai, išvežę savo kolektyvus į Šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“

Vyresnieji gyventojai atsimena ir visada noriai stebi bei palaiko arba patys dalyvauja tradiciniame bėgime „Mikytai – Pagėgiai, 2018“. Šiemet norinčių būtent taip aktyviai pradėti šventę susirinko per 100 dalyvių. Absoliučiu bėgimo nugalėtoju, jau tradiciškai tapęs Karolis Gečas šią pergalę skiria Lietuvai ir Pagėgiams, o čia bėgti ir jam ir jo tėčiui esą garbės reikalas. Krepšininkai rungėsi turnyre Mero taurei laimėti, smagias emocijas dovanojo naujovė – zorbingo futbolas, sutraukęs ir smalsuolius ir norinčius dalyvauti.

Prapliupęs lietus nesutrukdė klausytis koncertų, stebėti spalvingą muzikinį fontaną ir sulaukti puošnių fejerverkų.

Pagėgių rajono savivaldybės inform.REDAKCIJA REKOMENDUOJA