Sveikata | 3 MIN.

Pagalbinio apvaisinimo būdu jau gimė tiek, kiek gyvena Dūkšto mieste

Reporteris Monika
2019 m. lapkričio 13 d. 15:24
49058070673-543b3e6e83-o.png

Pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė daugiau kaip 780 naujagimių arba beveik tiek pat, kiek gyvena Dūkšto mieste, Ignalinos raj. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kad visa reikalinga pagalba negalinčioms vaikų susilaukti šeimoms – medikų procedūros ir vaistai – teikiami be papildomo mokesčio, t. y. kompensuojami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

Per pustrečių metų, t. y. nuo paslaugų kompensavimo pradžios, 455 šeimos susilaukė po vieną vaiką, 151 – dvynukų, aštuoniose šeimose gimė trynukai.

„Nuo kompensavimo pradžios vaikų negalinčioms susilaukti šeimoms suteikta ir iš PSDF apmokėta beveik 15 tūkst. įvairių pagalbinio apvaisinimo paslaugų. Jomis pasinaudojo kiek daugiau nei 4,5 tūkst. žmonių – beveik po lygiai moterų ir vyrų", – sako VLK Statistikos ir analizės skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Žilinskas.

Akušerio ginekologo konsultacijos, pagalbinio apvaisinimo procedūros, brangieji genetiniai tyrimai ir kitos pagalbinio apvaisinimo procedūrai pradėti skirtos paslaugos, reikalingi vaistai yra brangūs. Per minėtą laikotarpį iš PSDF įvairioms procedūroms ir vaistams kompensuoti skirta beveik 4,23 mln. eurų. Pavyzdžiui, didžiausia ligonių kasų apmokėta suma už įvairias suteiktas pagalbinio apvaisinimo procedūras siekė daugiau nei 17 tūkst. eurų. Tuo tarpu mažiausiai kainavusi kompensuojama paslauga suteikta vos už 38 eurus.

„Matome, kokias pinigų sumas pagalbinio apvaisinimo procedūroms, vaistams turėtų išleisti atžalų susilaukti pasiryžusios šeimos. Todėl džiaugiamės kiekviena sėkminga procedūra bei tuo, kad yra galimybė palengvinti finansinę naštą šeimoms, svajojančioms susilaukti mažylio", – sako VLK atstovas L. Žilinskas.

Kompensuojamas pagalbinio apvaisinimo paslaugas šeimoms, negalinčioms susilaukti vaikų, teikia ir valstybinės, ir privačios klinikos. Pastarosios Lietuvos gydymo įstaigos privalo turėti reikiamas licencijas ir sutartį su ligonių kasomis.

Šiuo metu kompensuojamas pagalbinio apvaisinimo paslaugas Lietuvoje teikia 8 įstaigos: VšĮ VUL Santaros klinikos, Lietuvos, JAV ir Izraelio UAB „Vaisingumo klinika", UAB „Jolsana", UAB „Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika", UAB „Northway medicinos centrai", UAB „Vaisingumo centras", VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė, LSMUL Kauno klinikos.


Kelmė
Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja apdovanota „Gerumo žvaigžde“
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Estija pradėjo parengiamuosius darbus pirmųjų penkių bunkerių Rusijos pasienyje statybai – jais šalis tikisi sustiprinti sienos gynybą nuo galimų Rusijos atakų. Ateinančiais mėnesiais planuojama pastatyti dar 23 bunkerius, Taline pranešė Estijos gynybos investicijų centras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Aukštabalio–Rasos gatvių kvartalas sunkiai atpažįstamas. Šio kvartalo gyvenamoji aplinka per daugelį metų buvo stipriai nusidėvėjusi. Sunykusios vaikų žaidimų vietos, duobėti ankšti kiemai, ant išvažinėtų vejų stovintys automobiliai, pavojingi pėsčiųjų takai. Pernai rudens pradžioje prasidėję darbai jau baigti. Į kvartalo atnaujinimą investuota beveik 3,8 mln. eurų.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Į Lietuvą iš kitų šalių gyventi atvykę žmonės susiduria su diskriminacija, o jos pasekmės – gyvenimas prasčiau prižiūrimame būste, didesnė nuomos kaina ir didėjanti socialinė atskirtis. Apie tai žmonės dažniausiai niekam nepraneša. Tai atskleidė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atliktas tyrimas.
Lietuva | 5 MIN.
1

Šiauliai
Radviliškis
Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, posėdžiavusi Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė netenkinti prašymo sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį vaistinei „Valerijonas“. Siūlyta lengvata būtų sumažinusi mokėtiną sumą beveik 700 eurų, tačiau sprendimui pritarta nebuvo.
Politika | 4 MIN.
1
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Estija pradėjo parengiamuosius darbus pirmųjų penkių bunkerių Rusijos pasienyje statybai – jais šalis tikisi sustiprinti sienos gynybą nuo galimų Rusijos atakų. Ateinančiais mėnesiais planuojama pastatyti dar 23 bunkerius, Taline pranešė Estijos gynybos investicijų centras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitikime su aukštais kariškiais neabejojo pergale savo kare prieš Ukrainą. Vien tik šiais metais kaimyninėje šalyje, anot jo, užkariauta daugiau kaip 300 vietovių.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Vakar Šiauliuose pareigūnams įkliuvo neblaivi vairuotoja, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių vienoje Radviliškio rajono parduotuvių.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Vilnius
Panevėžys
Policija surado vairuotoją, kuris, kaip įtariama, pirmadienį Vilniaus rajone partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją. Vairuotojas iš eismo įvykio vietos pasišalino, tačiau po dienos buvo rastas.
Gatvė | 3 MIN.
0
Tragiškas trečiadienio rytas Panevėžio rajone: per avariją žuvo lengvojo automobilio vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0

Radviliškis
Radviliškis
Gruodžio 11–14 dienomis, Kosove, Prištinos mieste, vyko Europos jaunimo tekvondo čempionatas, į kurį atvyko virš 500 kovotojų iš visos Europos.
Sportas | 2 MIN.
0
Praėjusį penktadienį Nostra.lt – RKL B diviziono C grupės rungtynėse BC „Radviliškis“ namuose 101:74 (30:16, 26:21, 20:17, 25:20) nugalėjo Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ komandą ir įrašė varžovams pirmąjį sezono pralaimėjimą.
Sportas | 3 MIN.
0


Kelmė
Radviliškis
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 12-ąją Sidabravo kultūros namuose vyko tradicinis padėkos vakaras „Gerumo sparnai“. Į šventę atvyko Lietuvos Respublikos Seimo nario Sauliaus Luščiko padėjėja Justina Šereivaitė, kuri perdavė ir įteikė padėkas Daivai Leščinskienei, Gintarui Žilėnui, Jonui Vilčiauskui. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Alfredas Juozapavičius.
Kultūra | 3 MIN.
0
Šiaulių rajono socialinės paramos skyriaus vedėjai Jolantai Šiuparienei įteiktas aukščiausias socialinės apsaugos ir darbo ministro apdovanojimas „Gerumo žvaigždė“.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Kelmė
Radviliškis
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0
Kartais iš vieno prisilietimo gali suprasti viską, kartais – absoliučiai nieko. O jei keisčiausius objektus turėtumėte liesti tik…pėdomis?
Laisvalaikis | 6 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0