REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 12 d. 14:40

Padvarionių pasienio užkardoje vyko hibridinėms grėsmėms skirtos tarnybų pratybos

Vilnius

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


280493

Padvarionių pasienio užkardoje ketvirtadienį įvyko Vidaus reikalų sistemos (VRM) tarnybų pratybos „Sąveika 2023“.

Kaip pranešė VRM, tokios hibridinėms grėsmėms skirtos praktinės (taktinės) pratybos organizuojamos pirmą kartą. Jose dalyvavo Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybos, policija.

Pratybų metu veikta pagal scenarijų, kai tarnybos turėjo reaguoti į Padvarionių pasienio užkardos užpuolimą.

„Hibridinės grėsmės tapo mūsų kasdienybe. 2021 metais Lietuva patyrė tiesioginę Baltarusijos režimo organizuotą hibridinę ataką, kai buvo instrumentalizuota neteisėta migracija. Tačiau hibridinės grėsmės yra daugiabriaunės ir gali kilti ne tik pasienyje“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Anot jos, pastarosiomis dienomis visą pasaulį sukrėtęs „plataus masto teroristinis išpuolis“ Izraelyje rodo, kad būtina stiprinti atsparumą hibridinėms grėsmėms ir bendrą statutinių tarnybų veikimą.

„Visos tarnybos turi išmokti veikti integraliai. Viešojo saugumo tarnybos integracija į policiją yra šio didesnio plano – VRM sistemos atsparumo hibridinėms grėsmėms kūrimo – dalis“, – teigė ministrė.

„Labai svarbu, kad mūsų tarnybos dirbtų nefragmentuotai, kad nebūtų dubliuojamos funkcijos, kad būtų stipri sąveika ir mes gebėtume atremti tai, kas gali ateityje mūsų laukti“, – kalbėjo A. Bilotaitė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA