PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Birželio 1 d. 10:19

Padidintos karių maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos

Lietuva

Ievos Budzeikaitės nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


218569

Nuo birželio 1 d. Lietuvos kariuomenės kariai pradeda gauti didesnes maitinimosi išlaidų kompensacijas. Karių ir karo prievolininkų, neaprūpintų maistu, vienos paros maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydis yra padidintas iki 12,5 euro.

Maistpinigiai kariams padidinti po to, kai Vyriausybė gegužės 25 d. pritarė Krašto apsaugos ministerijos pateiktiems nutarimo dėl maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydžio pakeitimams.

Iki šiol maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydis siekė 8 eurus – šis dydis buvo nustatytas nuo 2017 m. gegužės 1 d. ir nebuvo keičiamas.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pabrėžia, kad svarbiausia kariuomenei yra karys, todėl yra būtina užtikrinti kario gerovę. Pasak ministro, Lietuvos kariuomenės kariai nuo šiol tarptautinių pratybų metu galės maitintis tokiomis pat sąlygomis, kaip ir Lietuvoje dislokuoti užsienio šalių kariai.

Artimiausiu metu Seimui bus pristatyti įstatymo pakeitimai, kuriais Krašto apsaugos ministerija siūlo gerinti ir Lietuvos kariuomenės karių apmokėjimo sąlygas: didinti tarnybinius atlyginimus, mokėti naujus priedus ir išmokas.

 

ELTA