REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 17 d. 07:24

Pabradėje bus aptarti praėjusių metų VSAT veiklos rezultatai

Švenčionys

Arnas Strumila/BNS nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


261894

Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Švenčionių rajone, bus pateikti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) praėjusių metų veiklos rezultatai, vyks diskusija apie grėsmių atrėmimą.

2022 metų tarnybos veiklą apžvelgs VSAT vadas Rustamas Liubajevas.

„Apžvelgdami pastaruosius metus – tikrai turime kuo didžiuotis. Valstybės sienos apsaugos tarnyba ne tik sėkmingai dalyvavo valdant krizes ir ekstremaliąsias situacijas, stiprino valstybės sienos apsaugos lygį, bet ir toliau sklandžiai vykdė savo kasdienes užduotis“, – prieš renginį BNS perduotame komentare sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Anot jos, vienas geriausių pasieniečių darbo įvertinimų yra visuomenės pasitikėjimas – jis jau pasiekė 75 procentus.

Po veiklos ataskaitos pristatymo vyks diskusija „Instrumentalizuota neteisėta migracija. Jos užkardymo patirtys ir galimi vystymosi scenarijai“, BNS informavo Vidaus reikalų ministerija.

Joje taip pat dalyvaus Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės atstovai. Bus kalbama apie neteisėtų migrantų apgręžimo politikos tęstinumą, instrumentus, kurie padėtų geriau pasirengti atremti hibridines atakas, grėsmes nacionaliniam saugumui, tarpinstitucinį ir tarptautinį bendradarbiavimą krizinėse situacijose.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Lietuvos pareigūnai tai vadina hibridine Baltarusijos režimo ataka, kai iš kaimyninės valstybės į Lietuvą neleistinose vietose imta masiškai nukreipti migrantus iš įvairių Azijos bei Afrikos šalių.

Nuo 2021 metų rugpjūčio 3 dienos Lietuvos pasieniečiams suteikta teisė apgręžti neteisėtus migrantus, nuo to laiko iš Baltarusijos neįleista beveik 20 tūkst. užsieniečių. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA