REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 28 d. 08:59

Pabaigtuvių nuotaikos: Dariaus ir Girėno stadione jau atlikta apie 85 proc. darbų

Kaunas

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


210589

Žaliakalnio sporto ir laisvalaikio komplekse – pats darbų įkarštis, iš tolo matomi pokyčiai. Didžiausias šalyje stadionas „įgauna formą“: artėja žalios vejos klojimas aikštėje ir dangos tiesimas bėgimo take aplink ją, tvirtinami fasado akcentai – specialiai šiam projektui gamintos ilgaamžės aliuminio lamelės. Stogu dengtose tribūnose baigta montuoti tūkstančiai kėdžių. Pabaigtuvės – jau šią vasarą – drauge su greta rekonstruota Sporto hale ir iš pagrindų atnaujinta Sporto gatvės erdve.

Artėja finišo tiesioji

Dariaus ir Girėno stadiono statybos sparčiai artėja pabaigos link. Jį supa gelžbetoninės konstrukcijos, tribūnos žiūrovams su stogu ir kėdėmis. Rangovai skaičiuoja iš viso atlikę jau apie 85 proc. darbų.

„Matant šiandieninį bendrą vaizdą, nėra jokių abejonių, kad tai bus ypatingas objektas Kaunui ir visai Lietuvai. Pikta, kad tokios svarbos projektas neapsiėjo be skandalų šešėlio, bet tegul tai išsiaiškins ir kaltuosius deramai nubaus teisėsauga, o miesto pareiga – tęsti darbus iki galutinio rezultato, kuris pasitarnaus tūkstančiams žmonių.

Statybos vyksta pilnu pajėgumu, kasdien čia sukasi iki pustrečio šimto darbininkų. Dabar pagrinde – fasado ir vidaus apdailos darbai. Pilnai paruošti pagrindai žaliai vejai ir bėgimo takams. Laukiama dar kiek šiltesnių orų ir jau gegužę aikštė turėtų tapti žalia“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Būsimoje futbolo aikštėje išvedžiota apie 33 km šildymo vamzdelių. Žalia veja turės automatinę laistymo sistemą, atitiks aukščiausius standartus. Varžybos čia galės vykti ištisus metus. Stadione suplanuota įrengti keturias atramas prožektoriams ir sumontuoti kelis šimtus šviestuvų virš tribūnų.

Žiūrovų erdvė talpins apie 15 tūkstančių sporto aistruolių. Ketvirtąją UEFA kategoriją atitiksiančiame daugiafunkciame sporto centre vyks ne tik aukščiausio lygio futbolo rungtynės, bet ir didieji koncertai bei kiti renginiai.

Užbaigus greta vykstančias uždaro maniežo statybas, ateityje Dariaus ir Girėno stadionas pretenduos ir į tarptautinius lengvosios atletikos čempionatus.

Unikalūs apdailos elementai

Iš pagrindų atstatytą stadioną dengs išskirtiniai fasado elementai. Pagal pirminį sumanymą apdailą turėjo sudaryti medienos fragmentai, tačiau dėl itin jautrių priešgaisrinės apsaugos reikalavimų nuspręsta pereiti prie praktiško ir ilgaamžiško sprendinio – išskirtinai šiam projektui paruoštų aliuminio gaminių.

„Medinį fasadą reikėtų dengti gaisrui atspariomis medžiagomis. Tokiai apdailai reikalinga preciziška nuolatinė priežiūra, o bendras plotas čia yra išskirtinio dydžio. Aliuminio lamelės – ilgaamžiškesnis ir patvaresnis sprendimas.

Be to, pasitelkiant šviesos projekcijas, jos leis kur kas geriau išnaudoti galimybes keisti fasado spalviškumą vykstant įvairiems renginiams“, – teigė projekto autorius, architektas Tomas Kuleša.

Atgimsta visa Ąžuolyno erdvė

Darbai sparčiai pasistūmėjo ir šalia stadiono esančioje Sporto gatvėje. Nuardžius senąją dangą ir nugriovus nuo sovietmečio užsilikusius statinius, atnaujintos požeminės komunikacijos. Pradėta kloti specialiai šiam objektui sukurta individualių formų danga. Grindinyje bus integruota keli kilometrai LED apšvietimo juostų.

„Vakarais daugiau jaukumo sukurs dviejų tipų šviestuvai: vieni bus žeminti, kiti – plastiškų formų stulpai. Naujasis aikštės grindinys savo išsidėstymu primins ąžuolo lapo struktūrą, o grūdinto plieno borteliai kraštuose atkartos jo formas. Išryškinant miesto ir gamtos sąsajas, kietoje betono plokščių dangoje bus suformuoti vejos intarpai, o pakraščiuose – tolygūs perėjimai į žalią veją.

Ąžuolo lapo motyvą pasirinkome dėl ryšio su šalia besiribojančiu Ąžuolyno parku, o pats motyvas simbolizuoja tautos vienybę ir stiprybę. Atsisakius nereikalingų statinių, pasikeis erdvės urbanistinė kompozicija, Sporto gatvės prieigos nuo Parodos gatvės taps atviresnės. Atsivers vaizdas ir į patį Ąžuolyną. Taip bus sukurtas betarpiškas vizualinis ryšys tarp parko ir aikštės“, – pasakojo architektas T. Kuleša.

suplanuoti dviračių stovai ir kiti mažosios architektūros elementai.

Stadiono ir Ąžuolyno pašonėje esančios erdvės atnaujinimą planuojama baigti jau šią vasarą. Tuo pačiu duris atvers rekonstruota Kauno sporto halė.

Pabaigos link artėja ir Ąžuolyno parko tvarkybos darbai, ruošiamasi Dainų slėnio rekonstrukcijai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA