REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 9 d. 11:15

P. Gražulis dėl LGBTIQ sako esąs kaltinamas, kad išsakė krikščionišką poziciją

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


283025

Seimui svarstant siūlymą naikinti Petro Gražulio teisinę neliečiamybę byloje dėl LGBTIQ bendruomenės narių niekinimo, parlamentaras sako esąs kaltinamas už tai, kad išsakė krikščionišką poziciją.

„Esu kaltinamas, kad išsakiau savo krikščionišką poziciją, kad homoseksualizmas yra iškrypimas“, – ketvirtadienį per Seimo posėdį sakė P. Gražulis.

Parlamentaras teigė perpasakojęs ištraukas iš Šventojo rašto, tvirtino neniekinantis seksualinėms mažumoms priklausančių žmonių, tik norintis jiems padėti.

„Šiandien jaunimui nuo ryto iki vakaro kala, leidžia visokias knygutes, reikalauja, kad pabandytų, ar patiks vyrui ir vyrui, perrenginėja vaikus, taip žalojamas jaunimas. Jei būtume visi homoseksualai, nebūtų šio pasaulio, mes negalime smerkti, bet nuodėmės skatinti, nusikaltimų, iškrypimų taip pat negalime“, – kalbėjo P. Gražulis.

Jis taip pat tvirtino savo pasisakymuose, dėl kurių pradėtas ikiteisminis tyrimas, sureagavęs emociškai: „Sakiau, kad noriu ištiesti pagalbos ranką, noriu padėti, kreipkitės į gydytoją“.

Už neliečiamybės naikinimą pasisakiusi konservatorė Rasa Petrauskienė teigė, kad neapykantos kalbos negalima toleruoti net buitiniame lygmenyje.

„Paklausykite, ką jis kalba ir kartoja šiame procese – skleidžia neapykantos kalbą, ir mes turime daug pavyzdžių, kai tolerancija, regis, smulkmenoms, neapykantos kalbelėms buitiniam lygmeny, būtent tas nejautrumas sukelia vieną didžiausių katastrofų šalyje. Ta šaknis glūdi smulkmenose, be šitų kalbelių, juokelių, būtų mažiau neapykantos“, – sakė R. Petrauskienė.

Apsvarsčius nutarimo projektą dėl neliečiamybės panaikinimo Seime nebalsuojama, kitą savaitę vyks galutinis balsavimas dėl nutarimo priėmimo.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė prieš porą savaičių kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti Seimo narių Mišrios grupės atstovo P. Gražulio imunitetą, kad jam būtų galima pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos.

Šį prašymą nagrinėjusi Seimo komisija, kurią sudarė valdantieji ir opozicinių socialdemokratų atstovas, siūlo prašymą tenkinti. Kitos opozicinės frakcijos atstovų į komisiją nedelegavo, sakydamos, kad prašyme panaikinti P. Gražulio imunitetą mato politinę potekstę, pats politikas procesą vadina politiniu susidorojimu.

Tam, kad nutarimas dėl parlamentaro teisinės neliečiamybės būtų panaikintas, už jį turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Tyrimą prokuratūra pradėjo po praėjusių metų gegužės 26 dienos P. Gražulio pareiškimų Seimo koridoriuje.

Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, įteisinančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P. Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės Seime sutiko kelis LGBTIQ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pagal Konstituciją, Seimas narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali kitaip suvaržoma jo laisvė.

Generalinė prokurorė jau antrą kartą šioje kadencijoje prašė panaikinti Mišrios Seimo narių grupės parlamentaro P. Gražulio teisinį imunitetą.

2020 metų gruodį jis panaikintas, kad būtų galima politikui pateikti įtarimus dėl piktnaudžiavimo „Judex“ koldūnų byloje. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį galutiniu sprendimu už piktnaudžiavimą nuteistam Seimo nariui Petrui Gražuliui paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį.

Teisėsaugos duomenimis, pasinaudodamas Seimo nario statusu P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.

Už tai Lietuvos apeliacinis teismas pernai birželį politikui skyrė daugiau nei 15 tūkst. eurų baudą ir nurodė konfiskuoti per 3,3 tūkst. eurų.

Be to, P. Gražuliui pradėta apkalta už tai, kad tyčia balsavo už kitą Seimo narį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA