REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Birželio 30 d. 14:41

P. Gražulis Apeliacinio teismo sprendimą vadina politiniu

Lietuva

Lukas Balandis/BNS/Fotobankas

Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS


238954

Seimo Lietuvos regionų frakcijos narys, Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) pirmininkas Petras Gražulis Apeliacinio teismo sprendimą palikti jam apkaltinamąjį nuosprendį dėl piktnaudžiavimo vadina politiniu.

„Politinis sprendimas. Žiūrėkite, Masiulis – nekaltas, liberalai – nekalti, „MG Baltic“ – nekaltas, kaltas tik Gražulis“, – ketvirtadienį BNS sakė parlamentaras.

Jis turėjo galvoje balandį „MG grupės“ korupcijos byloje paskelbtą išteisinamąjį nuosprendį.

P. Gražulis neatsakė, ar Apeliacinio teismo sprendimą skųs Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Jis tvirtino išvis nematąs prasmės bylinėtis.

„Aš advokatai nepatariau ir Apeliaciniam teismui skųsti, nes žinau, kad čia ne teismai priima sprendimus, o valdančioji dauguma. Kaip Rusijoje priima sprendimus Putinas, taip ir Lietuvoje priima sprendimus ne teismai, o valdančioji dauguma, Landsbergių klanas“, – sakė Seimo narys.

Jis teigė mokėsiąs 15 tūkst. eurų teismų skirtą baudą.

Po Vilniaus apygardos teismo verdikto šiemet kovą P. Gražulis Seime pradėjo rinkti aukas baudai sumokėti. Ketvirtadienį jis sakė, kad surinktų aukų užteks padengti beveik pusę baudos.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą skirti 15 tūkst. eurų baudą už piktnaudžiavimą nuteistam parlamentarui P. Gražuliui.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad P. Gražulio veiksmai „negali būti vertinami kaip tarnybinis (drausminis) nusižengimas, nes jo veikoje yra visi būtini nusikalstamos veikos (piktnaudžiavimo) sudėties požymiai“.

P. Gražulis nuteistas už tai, kad 2015–2017 metais veikė Kaune registruotos šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ interesais, neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą.

Bylos duomenimis, parlamentaras iš privačios šaldytą maistą gaminančios bendrovės „Judex“ siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą.

Seimo narys savo ruožtu teigia, kad „Judex“ lėšas gavo per tuometinę savo padėjėją ir gyvenimo draugę Patriciją Pachomovaitę, dirbusią ir bendrovės komercijos direktore, pinigai grąžinti įmonei.

Kaip skelbta, į Rusiją eksportuojamoje „Judex“ šaldyto maisto produkcijoje Rusijos pareigūnai 2015 metais aptiko listerijos bakterijų.

Teisėsaugos duomenimis, Seimo narys padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ su tuo susijusias problemas: ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas.

Apeliacinis teismas pažymėjo, kad, kaip nustatyta byloje, P. Gražulis, veikdamas „Judex“ interesais, neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų veiklą skatindamas atlikti neteisėtus veiksmus, naudojosi bendrovės jam suteiktomis lėšomis.

„Tokiais veiksmais P. Gražulis diskreditavo Seimą, sumenkino Seimo nario vardą, valstybės politiko patikimumą ir prestižą ir taip padarė didelę neturtinę žalą valstybei“, – nurodė teismas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA