REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Birželio 30 d. 16:08

P. Gražulio Seimo nario mandatas gali nutrūkti dar liepą

Lietuva

Dainius Labutis/ELTA

EtapliusŠaltinis: ELTA


238986

Kontroversiškai vertinamo parlamentaro Petro Gražulio Seimo nario mandatas gali nutrūkti anksčiau laiko. Kaip teigia Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, Apeliaciniam teismui patvirtinus parlamentaro kaltę, Seimas turės balsuoti dėl apkaltos.

Politikas neatmeta galimybės, kad toks balsavimas gali įvykti dar liepos mėnesį, mat valdantieji kiek anksčiau užsiminė, kad gali tekti vasarą šaukti neeilinį Seimo posėdį dėl Švedijos ir Suomijos narystės NATO ratifikavimo.

„Paskelbus apie gautą nuosprendį ne anksčiau kaip po 7 dienų yra rengiama baigiamoji apkaltos stadija. Ar pirmas žingsnis bus žengiamas nenumatytame posėdyje, kuris gali būti liepos mėnesį, ar tas procesas bus pradėtas rudens sesijai prasidėjus, negaliu pasakyti“, – Eltai sakė konservatorius S. Šedbaras.

„Pagal Seimo statutą vos ne automatiškai viskas turi vykti: gaunamas nuosprendis, traukiama į darbotvarkę ir sudarinėjanti darbotvarkę Seimo valdyba turėtų apsispręsti. Aš asmeniškai nematyčiau skubos. Galima šį klausimą spręsti ir prasidėjus rudens sesijai“, – sakė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas.

Apeliacinis teismas ketvirtadienį pranešė palikęs galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą skirti 15 064 eurų baudą už piktnaudžiavimą. Seimo narys P. Gražulis pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.REDAKCIJA REKOMENDUOJA