REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Balandžio 18 d. 13:39

P. Gražulio byla perduodama išplėstinei septynių teisėjų kolegijai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


264694

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį išplėstinei septynių teisėjų kolegijai perdavė už piktnaudžiavimą nuteisto Seimo nario Petro Gražulio baudžiamąją bylą.

Tai BNS pranešė teismo atstovė Rimantė Kraulišė.

Dabar LAT bylą nagrinėjo trijų teisėjų kolegija.

„Šiuo metu priimtas tik tarpinis sprendimas, kolegija nusprendė, kad bylos klausimai yra verti išplėstinės teisėjų kolegijos verdikto, todėl yra priimtas sprendimas išeiti į išplėstinį bylos nagrinėjimą ir atitinkamai jau visi posėdžiai vyks iš naujo“, – žurnalistams sakė LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Gabrielė Juodkaitė-Granskienė.

Manoma, kad septynių teisėjų kolegija P. Gražulio bylos imsis rudenį: rugsėjo-spalio mėnesiais, nes artėja atostogų laikotarpis. Paskelbimas gali būti atidėtas 45 dienoms nuo posėdžio datos.

Išplėstinei septynių teisėjų kolegijai paprastai perduodamos bylos, susijusios su nauju teisės normos aiškinimu teismų praktikoje.

„Jeigu trijų teisėjų kolegija, spręsdama bylą, įvertinusi visą medžiagą, preziumuoja, kad sprendimas gali nulemti kitokių teismų praktiką, negu yra suformuota iki šiol, kitokias taisykles, tai yra išeinama į išplėstinę kolegiją, – teigė LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus vadovė. – Kadangi mes dabar kalbame apie Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio (piktnaudžiavimas – BNS) dalies nuostatas, tai ir reiškia, kad galimai bus formuluojamos kitokios taisyklės dėl šios straipsnio nuostatų, kuris yra piktnaudžiavimas tarnyba arba kitaip bus aiškinasi įrodymų vertinimo klausimai, kas sudaro esminį proceso pažeidimą“.

Lietuvos apeliacinis teismas pernai birželį paskelbė, kad 64 metų P. Gražulis piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi ir dėl to padarė didelę neturtinę žalą valstybei. Jam paskirta daugiau nei 15 tūkst. eurų bauda ir kaip nusikalstamos veikos rezultatas konfiskuota daugiau nei 3,3 tūkst. eurų.

Šioje byloje nustatyta, jog P. Gražulis, veikdamas šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ interesais, 2015-2017 metais neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų veiklą, skatindamas juos nesilaikyti teisės aktų reikalavimų bei atlikti neteisėtus veiksmus, taip pat naudojosi šios bendrovės jam suteiktomis lėšomis.

Kaip skelbta, į Rusiją eksportuojamoje „Judex“ šaldyto maisto produkcijoje Rusijos pareigūnai 2015 metais aptiko listerijos bakterijų. Teisėsaugos duomenimis, Seimo narys padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ su tuo susijusias problemas: ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas.

Anksčiau teismai P. Gražulio byloje konstatavo, kad jis diskreditavo Seimą, sumenkino Seimo nario vardą, valstybės politiko patikimumą ir prestižą ir taip padarė didelę neturtinę žalą valstybei.

Teismai pabrėžė, kad P. Gražulis, būdamas Seimo narys ir veikdamas „Judex“ interesais bei siekdamas iš šios bendrovės gauti turtinės naudos, suvokė, jog tyčia piktnaudžiauja tarnyba, pažeidžia Konstitucijos nuostatas ir galiojančius įstatymus, nes Seimo nario mandatą naudojo ne savo pareigoms atlikti, o privatiems interesams.

P. Gražulis kovo 5 dieną dalyvavo savivaldos rinkimuose Į Vilniaus miesto merus ir tarybos narius, tačiau išrinktas nebuvo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA