REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 15 d. 13:42

P. Gražulio akibrokštas: teisme surengė spaudos konferenciją ir išėjo namo

Vilnius

BNS / Fotobankas nuotr.

Ingrida Steniulienė, Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS


289129

LGBTIQ atstovų niekinimu kaltinamas buvęs Seimo narys Petras Gražulis pirmadienį atvykęs į Vilniaus apygardos teismą, kur turėjo būti pradėta nagrinėti jo baudžiamoji byla, pakalbėjo su žurnalistais ir išvyko namo.

„Aš į teismo posėdžio salę neisiu, atėjau tik dėl jūsų, žurnalistai, kadangi TV3 pakvietė, ir aš atvažiavau“, – žurnalistams sakė Tautos ir teisingumo sąjungos pirmininkas.

Vilniaus apygardos teismas už neatvykimą į teismo posėdį pirmadienį P. Gražuliui paskyrė 250 eurų baudą.

Politikas pareiškė į teismą atvyksiąs tik tuomet, kai bus nuteisti kiti žinomi asmenys.

„Už tai, kad faktiškai tokiam kaip O. Šurajevui, kuris plaikstėsi po Seimą ir įžeidinėjo Seimo narius, A. Valinskui, buvusiam Seimo pirmininkui, kuris pasakė, kad reikia lenkus šaudyti pradedant nuo W. Tomaszewskio (Tomaševskio), taip pat A. Maldeikienei, kuri išvadino kunigus, (šeimos) maršo dalyvius visokiais necenzūriniais žodžiais, taip pat A. Ramanauskui-Greitai, kuris visus įžeidinėjo, bylų nėra. Kai jie bus nuteisti, tada ir aš ateisiu į salę“, – tvirtino P. Gražulis.

Jam iškeltą bylą buvęs parlamentaras vadino politine.

„Tai greičiausiai nori į kalėjimą pasodinti, tegu sodina. Jie galvoja, kad aš nuleisiu galvą ir verksiu. Sėdėjau sovietmečiu, pasėdėsiu ir dabar“, – teigė P. Gražulis ir priminė, kad yra „sėdėjęs ir čia“, tai yra buvusiuose KGB rūmuose, kur dabar įsikūręs Vilniaus apygardos teismas.

Jis tvirtino nebijąs nei baudų, nei atvesdinimo į teismo posėdžius.

„Kam man šitame cirke dalyvauti? Kai atvesdins, užsikišęs ausis ir burną sėdėsiu“, – žurnalistams sakė eksparlamentaras.

Jis tvirtino šioje byloje neturįs ir gynėjo, sąmoningai jo nesamdąs.

„Kadangi sovietmečiu neimdavome advokatų mes, politiniai kaliniai, ir aš esu politinis kalinys, ir dabar neimu jokių advokatų. Pasakiau teisėjui, nes priėmė sprendimą Landsbergis, o jie tik įformina. Anksčiau priimdavo sprendimus kagėbistai ir komunistai, o dabar Landsbergių klanas (…) Tai, kas įforminta, tegu teisėjas perskaito be manęs“, – kalbėjo politikas.

Jis sakė teismui pateikęs savo poziciją dėl kaltinimų. P. Gražulis Seime yra teigęs, kad kalbėdamas su LGBTIQ atstovais parlamente atpasakojęs Šventąjį raštą, tuos pačius argumentus jis tvirtino nusiuntęs ir teismui.

„118-oje vietų Biblija mini apie homoseksualų iškrypimus. Apaštalas Paulius taip pat sako, kad tai yra kaltė, kuri verta mirties bausmės. (…) Ten (Seime – BNS) homoseksualams pasakiau daug švelniau nei rašo Šventas raštas“, – sakė P. Gražulis.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį turėjo pradėti nagrinėti bylą dėl LGBTIQ atstovų niekinimo.

P. Gražulis kaltinamas, kad 2022 metų gegužės 26 dieną po Seimo plenarinio posėdžio, kuriame svarstytas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertintini kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.

Tą dieną Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, įteisinančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P. Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės, sutiko kelis LGBTIQ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.

Prokurorų teigimu, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad politikas tai darė veikdamas tiesiogine tyčia, suvokdamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami bei skelbiami internetinėje žiniasklaidoje.

Nukentėjusiais šiame tyrime pripažinti penki asmenys.

Seimas pernai lapkritį šioje byloje panaikino P. Gražulio teisinę neliečiamybę, kad jam būtų galima pateikti įtarimus dėl seksualinėms mažumoms priklausančių žmonių niekinimo.

Gruodį Seimas jam atėmė Seimo nario mandatą dėl to, kad sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją tyčia balsuodamas už kitą Seimo narį jam nematant.

Be to, P. Gražulis yra nuteistas kitoje baudžiamojoje byloje. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas praėjusių lapkričio pradžioje paskelbė nuosprendį, kad jis, būdamas Seimo nariu, 2015–2017 metais veikė Kaune registruotos šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ interesais, neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą ir tokiu būdu piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, padarė didelę neturtinę žalą valstybei.

Pirmadienį teisme žurnalistams P. Gražulis teigė be Seimo gyvenąs puikiai, įsikūręs Kaune, nes ten gyvena jo vaikai.

Paklaustas, ar pasiilgsta Seimo eksparlamentaras teigė: „Ne, to durnyno nelabai.“REDAKCIJA REKOMENDUOJA