PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 14 d. 12:31

Opoziciniai „valstiečiai“ traukiasi iš nacionalinio švietimo susitarimo

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


277953

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) apsisprendė trauktis iš prieš dvejus metus partijų pasirašyto nacionalinio partijų susitarimo dėl švietimo.

Tokį sprendimą priėmė partijos valdyba, ketvirtadienį pranešė partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Partija priėmė sprendimą pasitraukti iš parlamentinių partijų susitarimo dėl švietimo politikos, kuris sudarytas 2021 metais, pagrindu tampa situacija, kuri švietimo srityje blogėja kasdien“, – sakė R. Karbauskis.

Anksčiau apie svarstymus trauktis iš šio susitarimo buvo pranešusi opozicinė Darbo partija. Ji teigė šį žingsnį žengsianti, jei pasitvirtins, kad partijų susitarimas dėl Lietuvos švietimo politikos nėra vykdomas.

Klausimas dėl švietimo susitarimo vykdymo kilo Andriaus Navicko vadovaujamai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai pranešus apie rengiamus streikus. Organizacija reikalauja, kad atlygis pedagogams jau nuo šių metų rugsėjo būtų didinamas 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 proc., taip pat reikalaujama klasėse mažinti mokinių skaičių.

2021 metų rugsėjo 1 dieną parlamentinių partijų vadovai pasirašė nacionalinį susitarimą dėl švietimo, kuriuo, be kita ko, įsipareigojo didinti švietimui skiriamą bendrojo vidaus produkto dalį, didinti mokytojų atlyginimus, įtvirtino kitus įsipareigojimus.

Jį pasirašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, Laisvės partijos, Lietuvos socialdemokratų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Darbo partijos atstovai. Praėjusių metų birželį prie susitarimo prisidėjo opozicinė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.