REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 2 d. 11:35

Opoziciniai demokratai nori įpareigoti ministrus dalyvauti Seimo frakcijų posėdžiuose

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


285239

Opoziciniai demokratai siekia, kad ministrai būtų įpareigoti dalyvauti Seimo komitetų, komisijų, frakcijų posėdžiuose, jeigu yra kviečiami pateikti informaciją.

Jie parengė ir registravo atitinkamą Seimo statuso pataisą.

Pagal ją, būtų nustatyta premjero, ministrų teisė dalyvauti Seimo, jo komitetų, komisijų bei frakcijų posėdžiuose ir pareikšti savo nuomonę svarstomais klausimais.

Taip pat numatyta, kad Seimo komiteto, komisijos ar frakcijos kvietimu ministras ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas privalėtų dalyvauti posėdyje ir pateikti paaiškinimus svarstomais klausimais ministrui pavestose valdymo srityse.

Jeigu ministrą ar jo įgaliotą asmenį pokalbiui kviestų parlamentinė frakcija, jis ne vėliau kaip po dviejų savaičių (jeigu frakcija nepageidauja kitaip) privalėtų dalyvauti frakcijos posėdyje ir atsakyti iš anksto raštu pateiktus klausimus.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ teigimu, šiuo metu galiojančiame Seimo statute nereglamentuota Seimo frakcijų teisė kviesti į posėdžius Vyriausybės narius ir jiems pateikti atsakymus į frakcijai rūpimus klausimus.

Tuo metu pagal Konstituciją Seimas atlieka parlamentinę Vyriausybės veiklos kontrolę.

Įvairiose Seimo kadencijose yra pasitaikę atvejų, kai opozicinės frakcijos nesulaukdavo į posėdį kviečiamo ministro.

Dabar galiojantis Vyriausybės įstatymas numato, kad ministrai privalo dalyvauti Seimo komiteto, komisijos ar frakcijos kvietimu Seimo statuto nustatyta tvarka.

Seimo statuto pataisa parengta siekiant suderinti šiuos teisės aktus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA