REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Rugpjūčio 12 d. 09:27

Opozicijos susitelkimas atstatydinti ministrams – neįmanomas, sako R. Karbauskis

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Saulius JakučionisŠaltinis: BNS


242868

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad opozicijos konsolidacija atstatydinti ministrams per interpeliacijos procesą yra neįmanoma, nes dalis mažumos bendradarbiauja su valdančiaisiais.

Taip jis kalbėjo paklaustas apie interpeliaciją ne tik užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui, bet ir energetikos ministrui Dainiui Kreiviui dėl valdžios veiksmų liberalizuojant elektros rinką.

„Ir viena, ir kita būtų tuščias oro virpinimas, realiai žinant, kad Saulius Skvernelis ir taip jo vadinami demokratai balsuoja už Vytauto Landsbergio pripažinimą valstybės vadovu. Šiandien jis pradeda kalbėti apie tai, koks Landsbergis blogas, nors jie yra bičiuliai. Aš paprasčiausiai netikiu, kad opozicijos konsolidacija įmanoma“, – Žinių radijui penktadienį sakė R. Karbauskis.

„Vienintelis kelias, kaip gali pasikeisti vienas ar kitas ministras, yra premjerė Ingrida Šimonytė ir jos sprendimai“, – pridūrė jis.

Opozicija liepą pranešė inicijuojanti interpeliaciją G. Landsbergiui dėl sankcionuotų prekių Kaliningrado tranzito ir nurodė ketinanti parengti interpeliacijos klausimus ministrui iki Seimo rudens sesijos pradžios.

Pasak R. Karbauskio, „valstiečiai“ prie interpeliacijų prisidės, nes taip ministrai tampa priversti atsakinėti į klausimus Seime.

Tačiau jis tvirtino, kad po interpeliacijų visuomenė tikisi pokyčių, o jie nevyks.

„Nėra opozicijos, kuri šiandien pajėgi būtų su valdančiąja dauguma rungtis atstatydinant ministrus“, – sakė politikas.

Pateikti interpeliaciją ministrui, prašydami atsakyti į klausimus, gali ne mažiau kaip 29 Seimo nariai. Gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites į juos atsakyti raštu.

Seime svarstant interpeliaciją sudaroma speciali komisija, kuri siūlo pritarti arba nepritarti atsakymams. Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareiškiamas nepasitikėjimas juo, toks Seimo nutarimo projektas turi būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės – bent 71 – visų Seimo narių balsų dauguma.REDAKCIJA REKOMENDUOJA