REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Balandžio 17 d. 18:32

Opozicija abejoja ar gynybai finansuoti užteks pelno mokestį padidinti 1 proc. punktu

Lietuva

Saulius Skvernelis. ELTA / Dainius Labutis

Žygimantas ŠilobritasŠaltinis: ELTA


298426

Trečiajame premjerės inicijuotame susitikime dėl gynybos finansavimo sudalyvavę opozicijos atstovai abejoja ar siūlomas pelno mokesčio padidinimas 1 proc. punktu yra pakankama priemonė patenkinti saugumo poreikius.

Nors Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis pritaria pelno mokesčio padidinimui, jis mano, kad 1 proc. punktas yra per mažai. Anot jo, patys verslo atstovai siūlo gynybai skirti 4 proc. nuo BVP, tad prie šio tikslo pasiekimo galėtų prisidėti daugiau.

„Mes palaikytume pelno mokestį stambiam verslui. Ir žalia šviesoforo žalia šviesa uždegta 1 proc. pelno mokesčio didinimui. Bet tada nesuprantu verslo akcijos esmės, nes joje jie pasisako už 4 proc. nuo BVP gynybai. Tai tokiu atveju 2 proc. mokesčio padidinimas stambiam verslui tikrai nepakenktų“, – trečiadienį žurnalistams po susitikimo teigė S. Skvernelis.

Tuo metu socialdemokratų partijos frakcijos atstovė Dovilė Šakalienė pastebi, kad pelno mokestis sumokamas metų pabaigoje, tad jį padidinus 2025 m, lėšos gynybai atsirastų tik 2026 m.

„Ką darysime iki tada?“ – retoriškai klausė D. Šakalienė.

Trečiadienį įvyko premjerės Ingrida Šimonytė surengtas politinių partijų bei verslo atstovų susitikimas dėl Lietuvos gynybos finansavimo didinimo. Po jo premjerė pranešė, kad poreikiams susijusiems su papildomu gynybos finansavimu siūloma steigti specialų fondą, kuris akumuliuos lėšas.

Taip pat, anot I. Šimonytės, politikai, verslo atstovai bei nevyriausybinės organizacijos linkusios sutarti dėl papildomo gynybos finansavimo pakėlus pelno mokestį 1 proc.

Krašto apsaugos finansavimas Lietuvoje šiemet sudarys 2,75 proc. nuo BVP, tačiau siekiama, kad šis dydis artimiausiais metais pasiektų bent 3 proc.

Dovilė Šakalienė. Irmanto Gelūno, BNS fotobanko nuotr.REDAKCIJA REKOMENDUOJA