REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Liepos 18 d. 08:57

Omahos ir Šiaulių jaunieji džiazo atlikėjai koncerte amfiteatre žavėjo šiauliečius

Šiauliai

Zenonas RipinskisŠaltinis: Etaplius.LT


240490

Liepos 17 d. nuostabusis Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“ ir Nebraskos universiteto Omahoje (JAV) džiazo ansamblis UNO JAZZ COMBO šiauliečiams padovanojo išskirtinį koncertą „Muzikos ekspresas: Omaha–Šiauliai“, kuris vyko atnaujintame Šiaulių Vilniaus g. bulvaro amfiteatre.

Šiauliečiai į šį koncertą pradėjo rinktis gerokai prieš jo pradžią – buvo smalsu pažiūrėti, kaip atrodo po rekonstrukcijos Vilniaus g. amfiteatras. Be to, visiems norėjosi pamatyti jaunuosius Šiaulių ir Omahos džiazo muzikos atlikėjus. Visi, kas apsilankė šiame koncerte, liko sužavėti ir po koncerto dar ilgai nesiskirstė.


Koncerte UNO JAZZ COMBO iš Omahos pristatė pačių studentų sukurtas džiazines kompozicijas, o muzikantų profesionalus muzikavimas nepaliko abejingų. Ansamblio vadovas dr. Pete Madsenas koncerto metu padėkojo šeimininkams už kvietimą atvykti į Šiaulius, kuriuose jis lankosi ne pirmą kartą. Jo nuomone, Šiauliai labai gražiai pasikeitę ir yra nuostabus Omahos draugystės partneris. Jis taip pat buvo maloniai nustebintas puikiu šiauliečių džiazo kolektyvu – džiazo orkestru „Romuva“, su kurio muzikantais teko susitikti pirmą kartą.


Koncerto pabaigoje Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius pasveikino abiejų kolektyvų muzikantus, padovanojusius Šiauliams šį puikų koncertą ir įteikė atminimo dovanėles.


Šio tarptautinio projekto iniciatorius ir prodiuseris Zenonas Ripinskis po koncerto pažymėjo, jog viskas, kas buvo suplanuota, pasisekė puikiai. Z. Ripinskis: „Rengiant pirmąjį koncertą rekonstruotame amfiteatre nerimo buvo, nes objektas dar nebuvo „priduotas“ savivaldybei. Noriu padėkoti Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui V. Urbonavičiui, už nuoširdžią pagalbą, be kurios šis draugaujančių miestų renginys vargu ar būtų galėjęs čia įvykti. Taip pat norisi tarti nuoširdų ačiū Šiaulių koncertinės įstaigai „Saulė“ už profesionalų renginio įgarsinimą, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijai bei visiems informaciniams rėmėjams, padėjusiems reklamuoti šį koncertą. Norėtųsi, kad ateityje tokių koncertų vyktų kuo daugiau“.


„Romuvos“ džiazo orkestro vadovas Romualdas Žukauskas ir jo nariai džiaugėsi galimybe pakoncertuoti kartu su profesionaliais atlikėjais iš JAV. „Mums tai buvo garbė ir atsakomybė sudalyvauti tokiame renginyje. Taip pat tai buvo labai naudinga pamatyti, kaip muzikuoja džiazą studijuojantys muzikantai iš JAV. Tikiuosi užmegzti draugystės ryšiai plėtosis ir ateityje“, – po koncerto sakė R. Žukauskas.


Šiaulių ir Omahos susigiminiavusių miestų draugystės koncertas gražiai įsiliejo į renginių, skirtų JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių bei tarptautinių ryšių 100 metų jubiliejui,programą. UNO JAZZ COMBO, džiazo orkestro „Romuva“ atlikėjus ir visus šiauliečius laišku pasveikino JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchristas.


Trumpos viešnagės Lietuvoje metu svečiai iš Omahos dar surengė koncertus Panevėžyje ir Ariogaloje. Jie taip pat turėjo galimybę apsilankyti naujajame Šiaulių „Baltų centre“, susitikti su VU Šiaulių akademijos vadovais. Iš Šiaulių svečiai išvyko į Latviją, kur dalyvaus tarptautiniame džiazo festivalyje, o šiauliečių „Romuvos“ kolektyvo muzikantai grįžo į kūrybinę stovyklą, kurioje jau savaitę rengėsi šiam jungtiniam koncertui.


Foto galerija:

uno33.JPG
uno32.JPG
uno30.JPG
uno27.JPG
uno26.JPG
uno25.JPG
uno23.JPG
uno21.JPG
uno19.JPG
uno12.JPG
uno8.JPG
uno1.JPGREDAKCIJA REKOMENDUOJA