REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 15 d. 10:00

O. Šurajevui neterminuotai apribotas patekimas į Seimą

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


261720

Visuomenininkui, komikui Olegui Šurajevui neterminuotai apribota galimybė patekti į Seimą, trečiadienį pranešė kancleris.

O. Šurajevas Seime antradienį lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei atsakant į Seimo narių klausimus dėl per Vilniaus knygų mugę pašalintos Sveikatos teisės instituto pandemijos valdymą kritikuojančios knygos reklaminės instaliacijos. Ji buvo pašalinta, kai į „Litexpo“ vadovybę dėl šios instaliacijos bei knygos kreipėsi O. Šurajevas.

Po A. Armonaitės pasisakymo O. Šurajevas Seime filmavo jo kritikuojamus parlamentarus, uždavinėjo jiems klausimus ir palydėjo komentarais.

Trečiadienį šį incidentą svarstant Seimo valdybos posėdyje, parlamento kancleris Modestas Gelbūda sakė, jog O. Šurajevo elgesį vertino komisija, nagrinėjanti Seimo rūmų tvarkos pažeidimus.

„Komisija surinko pakankamai duomenų ir rekomendavo neribotam laikui apriboti O. Šurajevui patekimą į Seimo rūmus, – pranešė kancleris. – Tai reiškia, kad jam nebus išrašomi leidimai ir aš kaip Seimo kancleris jau patvirtinau ir pasirašiau įsakymą, patvirtinantį komisijos rekomendaciją.“

Pagal Seimo vidaus tvarkos taisykles, jas pažeidęs asmuo Seimo kanclerio sprendimu gali būti įspėtas arba jam iki vienų metų gali būti apribotas leidimų įeiti į Seimo rūmus išdavimas. Asmeniui, kuris pakartotinai pažeidžia reikalavimus, Seimo kanclerio sprendimu leidimų išdavimas gali būti apribotas neterminuotai.

Kancleris pranešė, jog leidimą O. Šurajevui patekti į Seimą išrašė A. Armonaitė.

„Kaip ir jau valdybą esu informavęs prieš šį posėdį, kad leidimą užsakė Seimo narė Aušrinė Armonaitė“, – sakė M. Gelbūda.

Seimo pirmininkės pavaduotojas „darbietis“ Andrius Mazuronis“ posėdžio metu piktinosi, jog valdantieji nepasmerkė komiko veiksmų parlamente, o Vadovybės apsaugos tarnyba po pirmųjų incidentų leido jam toliau vaikščioti po parlamentą.

„Aš suprantu, kad Metų valstybės kūrėjo statusas yra kažkoks įspūdį darantį visiems, ir kanceliarijos darbuotojams, ir Vadovybės apsaugos tarnybai turbūt irgi taip pat. Bet kai po metų valstybės kūrėjo statusu slepiasi kažkoks... nežinau kaip čia pavadinti – apsisnarglėjęs murzius, prisistatantis visuomenės formuotoju, man atrodo reakcija turėjo būti visiškai kitokia, ką mes vakar stebėjome“, – kalbėjo politikas, turėdamas galvoje už paramos rinkimą Ukrainai O. Šurajevui suteiktą nacionalinio transliuotojo apdovanojimą.

Vadovybės apsaugos tarnyba posėdyje teigė užfiksavusi kelis incidentus, susijusius su O. Šurajevu, kai jis buvo persisvėręs per balkoną, vėliau naudojo necenzūrinius žodžius, konfliktavo su parlamentarais. Vis dėlto nusiskundimų jo lankymosi metu teigė negavusi, jų sulaukta tik O. Šurajevui išvykus.

A. Mazuronis savo ruožtu svarstė, kas būtų buvę, jeigu O. Šurajevo veiksmai būtų išprovokavę ką nors smurtui.

„Priemonė, kad uždrausime tam asmeniui patekti į parlamentą, nėra tinkama pamoka iš šitos situacijos. Aš kažko valdančiosios daugumos lyderių neišgirdau vakar smerkiančių tokią poziciją. Ar čia yra viskas tvarkoje? Tinka visiems tai, ką mes vakar matėme parlamento rūmuose?“ – klausė jis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA