Veidai | 8 MIN.

O, Jurgita, aš jus pažįstu

Jurgita Kastėnė
2019 m. spalio 12 d. 12:03
58660737-2301372379901162-7114032568936169472-n.jpg

Jur­gai Mi­ke­lio­nie­nei pri­rei­kia šiek tiek įtemp­ti min­tis, kad iš­var­dy­tų vi­sas sa­vo veik­las. Šiau­lių mies­to ir ra­jo­no gy­ven­to­jai ją pa­žįs­ta kaip jo­gos, funk­ci­nių tre­ni­ruo­čių, ae­ro­bi­kos, šiau­rie­tiš­ko­jo ėji­mo, mankš­tų tre­ne­rę. Pa­ti Jur­ga šyp­so­si: kuo įvai­res­nis spor­tas – tuo sma­giau iš­ban­dy­ti sa­ve, juo la­biau kad spor­to en­tu­zias­tų jos ve­da­muo­se už­siė­mi­muo­se ne­trūks­ta.

„Kol kas esu visiškai kosmose

„Mane pačią kartais nustebina, kai ateinu į kokią nors įstaigą ir matau, kad žmogus į mane žiūri ir sako: „O, Jurgita, aš jus pažįstu.“ Tai ir feisbuko, ir ne pirmus metus vykdomų veiklų pasekmė“, – šypsosi pašnekovė. Jurga miestiečiams atpažįstama tapo po to, kai 2015-aisiais inicijavo ir vystė nemokamų sporto užsiėmimų projektą „Šiauliuose madinga sportuoti“. Ir dabar ji kiekvieną šeštadienį šiauliečius kviečia čiupti į rankas šiaurietiškas lazdas ir pasimankštinti.

„Visokiu oru galima mankštintis lauke ir man tai be galo patinka. Nesinori sugrįžti tik į salę, nors ir ruduo, ir slogos kartais užpuola. Smagu, kad ir lietuviai jau ima pavyzdį iš skandinavų“, – sako ji ir priduria dar planuojanti vesti keletą užsiėmimų vidaus patalpose – sveikatingumo mankštas. Keletą kartų per mėnesį paėjėti su šiaurietiškomis lazdomis Jurga pakviečia ir Šiaulių rajono gyventojus, mat bendradarbiauja su Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru.

Be to, ji trečius metus kaip į antruosius namus vaikšto į miesto centre esantį sporto klubą „SunCity CrossFit“, kuriame veda jogos ir funkcines treniruotes. O šiemet iššūkių nebijanti moteris paniro į dar vieną naują veiklą – ėmė dirbti vaikų darželyje „Drugelis“. Ji prisidės prie pačių mažiausiųjų šiauliečių ugdymo.

„Kol kas esu visiškai kosmose, – juokiasi judesio korekcijos specialistė, dirbanti su vaikų grupėmis. – Po truputį pratinamės prie sporto salės. Direktorė taip pat išsakė poreikį integruoti jogą į fizinio aktyvumo veiklas. Čia matau labai daug prasmės ir naudos. Tai labai protinga ir teisinga sistema, apimanti visapusišką kūno lavinimą, proto nuraminimą, dėmesio koncentraciją – ko labai trūksta ir mūsų vaikams, ir suaugusiesiems. Darbas su vaikais specifiškas. Ten yra be galo daug meilės ir energijos, bet labai mažai struktūros. Dabar mano pagrindinė užduotis – rasti teisingus žodžius ir metodus, kaip struktūrizuoti mūsų chaotiškus, meilės pilnus užsiėmimus. Yra labai įdomu, bet nelengva.“

Autoritetų medžioklė

Nuo judesio, regis, Jurga nepavargsta net po treniruočių. Ji su vyru – tikri aktyvaus poilsio entuziastai. Dviračiai, irklentės, pasivaikščiojimai prie pamėgto Pageluvio ežero… Kaip į energija trykštančios mamos pavyzdį reaguoja jos atžalos? „Pagal galimybes vaikus visada pasiimame kartu. Natūraliai stengiamės skatinti tokį jų laisvalaikį, kad ne vien prie telefono ar kompiuterio sėdėtų. Stengiamės sudaryti sąlygas judėti“, – pasakoja trijų vaikų mama.

Matomas tėvų pavyzdys anksčiau ar vėliau suteikia naudos. Vyresnėlei Gerdai jau 23-eji, jaunesnieji Giedrė ir Naglis – 12 ir 10 metų paaugliukai. Patirties su vyresniąja dukterimi turinti Jurga dabar sako žinanti aiškų tikslą, auklėdama jaunesniuosius: „Sąmoningai ieškau savo vaikams autoritetų, žinodama, kad ateina tas laikas, kai tėvai nebėra autoritetai. Aš tai atsimenu iš vyriausiosios dukros pavyzdžio. Buvo momentų, kai ji neigė viską ir nenorėjo nieko, o šią vasarą grįžus į Lietuvą iš Anglijos, iškart paklausė, ar galės sportuoti pas mane. Tad klube lankė tiek mano, tiek kitų trenerių užsiėmimus. Mažiesiems dabar ieškau įkvėpėjų, į kuriuos norėtų lygiuotis, o vėliau ateis laikas, kai jie vėl atsigręš į tėvus ir galėsime kartu be kažkokių ginčų sportuoti.“

Ir ne sportiniai pasiekimai, jos nuomone, yra svarbiausi, o tai, kad vaikai pamėgtų leisti laiką aktyviai. „Aš pati pagal savo filosofiją nesu sporto profesionalė, bet nuo pat vaikystės buvau sportuotoja“, – pabrėžia pašnekovė.

Įkvėpta ryškių pavyzdžių

Sėkmingas „Šiauliuose madinga sportuoti“ projektas per ketverius metus į lauką išviliojo nemažą sporto mėgėjų ratą. Jurga džiaugiasi: toks ir buvo jos tikslas – kad sveikatingumo idėja apimtų visus Šiaulius. Iš kur jis kilo? Kadaise ji pati turėjo didelių autoritetų, kurie savo pavyzdžiu privertė susimąstyti.

„Turėjau autoritetų, kurie labai daug davė Šiauliams. Ir esu be galo dėkinga tiems žmonėms, nes jie mane užaugino. Jie mane tokią išauklėjo“, – tvirtina trenerė.

Visų pirma, tai Šiaulių universitetas. „Visą laiką ginsiu savo universitetą, nes ten gavau viską, ko man reikėjo. Iki šiol yra išlikę labai geri santykiai su dėstytojais, su kuriais susitikdama labai džiaugiuosi ir esu be galo jiems dėkinga“, – sako pašnekovė.

Kūno kultūros skyriui taip pat Jurga negaili padėkų: „Ten irgi mačiau, kiek žmonės dirba, kiek įdeda širdies, kad Šiauliuose skleistųsi fizinio aktyvumo idėja.“ O dirbdama su Giedre Brazlauskaite, pašnekovė pasakoja suvokusi, kad Šiauliai – ne kažkieno, o mūsų pačių, todėl patys turime ir galime kažką daryti dėl savo miesto.

„Aš matau, kaip šie visi žmonės dirba, ir norisi pačiai prisidėti. O jie tikėjo, kad aš galiu...“ – sako sporto trenerė.

Kad tik šiauliečiai sportuotų

Mokėti už geresnę savijautą, pripažinkime, ne kiekvienas nori, o štai nemokamos sporto iniciatyvos išties pasiteisino. Kai tik startavo projektas „Šiauliuose madinga sportuoti“ nemokamų treniruočių ir veiklų pristatymų buvo labai mažai, o dabar viskas labai gražiai išsirutuliojo. Prie Jurgos iniciatyvos jungėsi įvairių sporto šakų, šokių treneriai.

Šiaulių arenoje vestos treniruotės buvo specialiai rengiamos savaitgaliais – kad tik gyventojams liktų mažiau pasiteisinimų, kodėl negali atvykti pajudėti. Pavyko: šiandien tiek miesto, tiek rajono gyventojai mielai renkasi nemokamus užsiėmimus, tingų poilsį ant sofos iškeisdami į sportą.

„Dėkoju visiems treneriams ir šokių vadovams, kurie sutiko dirbti be pinigų. Nė vienas nepasakė, kad be atlyginimo jis nedirbs. Turime be galo daug pilietiškų, visuomeniškų žmonių Šiauliuose, kurie labai daug duoda savo miestui“, – padėką išreiškia projekto iniciatorė.

Kita vertus, projektu siekiama parodyti šiauliečiams, iš kokios įvairovės sporto rūšių jie gali išsirinkti tinkamiausią sau. Jurga džiaugiasi gautu grįžtamuoju ryšiu: žmonės sužino apie specialistus ir dėkoja už naujai suformuotus įpročius sportuoti.

Beje, ji pastebi ir kaip pasiskirsto sportuotojų auditorija. Jaunesnioji karta, anot jos, labiau linkusi šokti, o mūsų senjorai renkasi šiaurietiškas lazdas. O štai ji pati sako, kad vesti tik kokį nors vieną užsiėmimą jai būtų nuobodu – nemėgstanti rutinos moteris džiaugiasi turinti įvairovę.

Ieškokite ir atrasite

Tiesa, kalbėdama apie mokinių menko fizinio aktyvumo priežastis, Jurga išskiria ne tik greitą gyvenimo tempą, mašinų garažais tapusius daugiabučių kiemus, bet svarbiausia – tėvų pavyzdį: „Jei vaikai matys judančius, aktyviai laisvalaikį leidžiančius tėvus, natūraliai ir patys judės daugiau. Tikėtis, kad visko vaikai išmoks ugdymo įstaigoje, perims teigiamus įgūdžius, nors namie matys pavargusius ir į telefoną įlindusius tėvus, na, nerealu. Tėvai turi eiti į gamtą, vestis vaikus. Na, ne vaikų čia yra problema...“

Be abejo, ko norėti iš vaikų, jei patys nuolat ieškome priežasčių apėmusiam tinguliui ar motyvacijos trūkumui pateisinti. „Savigraužos tikrai nereikia ar jaustis tarsi „nepataikančiam į fizinio aktyvumo madą“. Patarčiau paieškoti to, kas sudomintų. Pabandyti – nueiti vieną kartą vienur, kitą – kitur ir rasti sau priimtiną būdą, nes vis tiek kažkas iš tos įvairovės tikrai turėtų „užkabinti“, patraukti. Taip ateis ir poreikis sportuoti“, – siūlo Jurga.

Galų gale trenerė siūlo stebėti savo kūną: žiūrėti, kaip miegate, kas padeda tapti energingesniam, jaustis geriau, koks maistas prideda energijos, koks jos atima… „Kai susikuri savo dienos režimą, tam tikrą aplinką ir matai, kad tai veikia, vadinasi, toks gyvenimo būdas tau tinka. Siūlyčiau pasižiūrėti į save per tą prizmę. Siūlau ieškoti savo fizinio aktyvumo būdo“, – sako pašnekovė.


Šiauliai
Šiaulių Socialinių paslaugų skyriaus vedėjai Ramutei Pilypienei – padėka
Ministrė pabrėžė, kad savivaldybių socialinės paramos skyrių vadovai yra viena svarbiausių grandžių socialinės apsaugos sistemoje – būtent jų sprendimai, gebėjimas išgirsti ir rasti sprendimus lemia realius pokyčius žmonių gyvenimuose.
Veidai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Nors antradienis pasitaikė kiek šaltas ir žvarbokas, o ir trečiadienis žada būti vos kiek šiltesnis, ketvirtadienį ir penktadienį turėtų būti ženkliai šilčiau.
Aktualijos | 2 MIN.
0
2026-ieji Svarstyklėms bus iššūkių, augimo ir svarbių apsisprendimų metas. Raudonasis ugninis arklys suteiks energijos, ryžto ir ne vieną gyvenimą pakeisiančią galimybę. Pajusite, kad aplinka greitėja, o įvykiai įgauna gilesnę prasmę, atverdami duris ten, kur anksčiau jų nepastebėjote.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Šiauliai
Vokietijos kancleriui Friedrichui Merzui paraginus Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti karo veiksmus per šv. Kalėdas, Kremlius dar kartą patvirtino atmetantis paliaubas Ukrainoje. Apie tai antradienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.
Pasaulis | 2 MIN.
2
Jau devynioliktus metus Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkai kviečia gyventojus į kasmetinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Kalėdos – artumo, bendrumo ir rūpestingumo šventė, todėl miškininkai nemokamai dalins eglių ir pušų šakas.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Krašto apsaugos ministras Robertas Kaunas sako, kad Ukrainos gynybos stiprinimas yra vienas svarbiausių Lietuvos strateginių tikslų.
Lietuva | 2 MIN.
0
Seime antradienio vakarą prasidėjo Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) įstatymo pataisų svarstymas. Nors opozicija prašė projekto svarstymą atidėti, valdantieji į jų lūkesčius neįsiklausė.
Lietuva | 3 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Krašto apsaugos ministras Robertas Kaunas sako, kad Ukrainos gynybos stiprinimas yra vienas svarbiausių Lietuvos strateginių tikslų.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Vokietijos kancleriui Friedrichui Merzui paraginus Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti karo veiksmus per šv. Kalėdas, Kremlius dar kartą patvirtino atmetantis paliaubas Ukrainoje. Apie tai antradienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.
Pasaulis | 2 MIN.
2


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Lietuvos apeliacinis teismas antradienį tenkino prokuroro skundą ir panaikino Kauno apygardos teismo nutartį, kuria nuteistajam Rolandui Sinickiui laisvės atėmimas iki gyvos galvos pakeistas 8 metų terminuota laisvės atėmimo bausme.
Kriminalai | 3 MIN.
0
Pirmadienio popietę Šiauliuose, viename prekybos centre, įvykdyta vagystė. Pavogta nemaža pinigų suma.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliuose smurtavo neblaivus vyras
Kriminalai | 2 MIN.
0
Kaunas
Kaune per gaisrą žuvo vyras
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vilnius
Sukčiai iš Kauno ir Vilniaus gyventojų pasisavino per 107 tūkst. eurų
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Kaunas
Rūdninkų karinio miestelio antro etapo rangove tapusi bendrovė „Fegda“ teigia, jog darbui su aukštesnio slaptumo informacija leidimo iš Valstybės saugumo departamento (VSD) negavo, nes nedeklaravo mažos vertės įsigijimų iš trečiųjų pasaulio valstybių įmonių.
Gatvė | 4 MIN.
0
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vakar, gruodžio 11 d., Kaune parblokštos dvi pėsčiosios.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Pasistiprinusi Šiaulių „Elgos-Grafaitės-S-Sporto“ vyrų tinklinio komanda savaitgalį iškovojo įsimintiną pergalę „Elme Messer“ Baltijos lygoje. Šiauliečiai sekmadienį išvykoje 3:1 (25:23, 14:25, 28:26, 25:20) nugalėjo čempionės titulą ginančią Tartu „Bigbank“ (Estija) komandą.
Sportas | 4 MIN.
0
Pastarojo dvidešimtmečio Lietuvos moterų futbolo flagmanė Šiaulių „Gintra“ pristato naująjį komandos vyriausiąjį trenerį. Šias pareigas nuo ateinančio 2026 metų sezono perima futbolo specialistas iš Lietuvos Artūr Sikorskij, moterų futbole pastaruosius dvejus metus dirbęs aukščiausioje šalies lygoje. Strategas treniravo praėjusių metų vicečempionę Vilniaus rajono „TransINVEST“ ekipą.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Ministrė pabrėžė, kad savivaldybių socialinės paramos skyrių vadovai yra viena svarbiausių grandžių socialinės apsaugos sistemoje – būtent jų sprendimai, gebėjimas išgirsti ir rasti sprendimus lemia realius pokyčius žmonių gyvenimuose.
Veidai | 2 MIN.
0
Gruodžio 31 d. Šiaulių arenoje įvyks didysis Džordanos Butkutės koncertas „Man patinka Naujieji metai“. Netylančias ovacijas pelniusioje pop ikonos programoje – stilingai aranžuoti visų laikų superhitai, gyvos muzikos grupė ir viešnia, kurios vardas lig šiol laikytas paslapty. Šiandien oficialiai skelbiama, kad šventėje pasirodys ir dainininkė Adrina!
Kultūra | 4 MIN.
0
Šiauliai
Pakruojis
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (toliau – NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad Šiaulių apskrityje sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) ir koronaviruso infekcija (toliau – COVID-19 liga), lyginant su praėjusia savaite, padidėjo. Bendroje susirgimų struktūroje dominuoja ŪVKTI (žr. lentelę).
Sveikata | 3 MIN.
0
Linkuva – mažas miestelis Pakruojo rajone, tačiau oficialiai vadinama miestu, kuriame gyvena kiek daugiau nei 1200 gyventojų. Linkuva yra viena seniausių gyvenviečių šiame regione. Per ilgus šimtmečius Linkuva tapo svarbiu kultūros, religijos ir prekybos centru. Čia yra trys akcentai, su kuriais kiekvienas privalo susipažinti.
Kultūra | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Ministrė pabrėžė, kad savivaldybių socialinės paramos skyrių vadovai yra viena svarbiausių grandžių socialinės apsaugos sistemoje – būtent jų sprendimai, gebėjimas išgirsti ir rasti sprendimus lemia realius pokyčius žmonių gyvenimuose.
Veidai | 2 MIN.
0
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė. Pas moterį mokėsi ne vienas ne tik Šiaulių, bet ir viso rajono vaikas, ugdė meilę muzikai, lavino savo talentą.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kalėdų eglutės puošimas – smagi tradicija, bet kai kurie Zodiako ženklai šią veiklą traktuoja kaip rimtą meninę užduotį. Štai trys, kurie gali pradėti tikrą dramą dėl girliandų, žaisliukų ar žvaigždės vietos viršuje.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Kai už lango trumpėja dienos, o miestas panyra į žiemos tylą, atlikėja ELEY klausytojams pristato naujausią savo dainą „Tavęs pilnas gruodis“.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kalėdų eglutės puošimas – smagi tradicija, bet kai kurie Zodiako ženklai šią veiklą traktuoja kaip rimtą meninę užduotį. Štai trys, kurie gali pradėti tikrą dramą dėl girliandų, žaisliukų ar žvaigždės vietos viršuje.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Gruodžio šešioliktoji – 350-oji metų diena (antroji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 16 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0