REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Spalio 30 d. 16:26

Nuteistas neteisėtus migrantus per Lietuvą bandęs gabenti Lenkijos pilietis

Utena

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


282311

Pirmadienį Panevėžio apygardos teismas dėl neteisėtų migrantų gabenimo per Lietuvą 61 metų Lenkijos piliečiui paskyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę. Kaip praneša prokuratūra, vyras per Lietuvą vežė penkis slapta iš Baltarusijos patekusius afganistaniečius.

Teisėsaugos duomenimis, šių metų gegužės 30 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai Leliūnų seniūnijoje sustabdė automobilį „Mazda 5“ Lenkijos Respublikos valstybiniais numeriais. Juo, be vairuotojo, vyko penki Afganistano piliečiai. Netrukus paaiškėjo, kad Lenkijos piliečio vežti asmenys į Latviją pateko iš Baltarusijos, išvakarėse neteisėtai perėję valstybės sieną.

Tyrimo duomenimis, už neteisėtų migrantų nugabenimą į Lenkiją vairuotojui buvo sumokėta 200 eurų.

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pirmadienį vyrą pripažino kaltu dėl neteisėto žmonių gabenimo per Lietuvos valstybės sieną iš savanaudiškų paskatų. Kaltinamajam skirta reali vienerių metų laisvės atėmimo bausmė. Taip pat konfiskuotas vyro automobilis, mobiliojo ryšio telefonas ir 200 eurų, kuriuos jis buvo gavęs už nusikalstamą veiką.REDAKCIJA REKOMENDUOJA