REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Balandžio 27 d. 15:49

Nuteistas keturis migrantus neteisėtai gabenęs Prancūzijos pilietis

Marijampolė

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


265680

Marijampolės apylinkės teismas 41-erių metų Prancūzijos pilietį pripažino kaltu dėl neteisėto migrantų gabenimo per Lietuvos teritoriją, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Marijampolės apylinkės teismas trečiadienį dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną K. A. paskyrė 36 parų arešto bausmę ir konfiskavo nuomoto automobilio, naudoto nusikalstamai veikai įvykdyti, vertę atitinkančią pinigų sumą – apie 19 tūkst. eurų.

Bylos duomenimis, kaltinamasis K. A. balandžio 8 dieną Latvijoje į išsinuomotą automobilį „Nissan Qashqai“ įsisodino keturis užsieniečius – du Šri Lankos ir du Bangladešo piliečius.

Kaltinamasis visus keturis neteisėtus migrantus iš Latvijos turėjo pervežti į Vokietiją, tačiau netoli Lietuvos-Lenkijos valstybių sienos jo vairuojamas automobilis buvo sustabdytas Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų. Nustatyta, kad informaciją, kada ir kur paimti užsieniečius, K. A. gavo iš šios neteisėtos veiklos organizatoriaus Nyderlanduose.

Vienas iš neteisėtų migrantų teigė, jog, siekdamas pasiekti Vakarų Europą, keliavo maršrutu Bangladešas-Dubajus-Rusija-Baltarusija, kitas Bangladešo pilietis keliavo per Dubajų ir Ukrainą, o tada ilgai klajojo miškais jam nežinomose teritorijose.

Visi keturi asmenys, bandydami neteisėtai pasiekti Vakarų Europą, pateko į Latviją, ten buvo sulaikyti ir apgyvendinti prieglobsčio prašytojų centre.

Dviem Šri Lankos piliečiams suradus asmenį, kuris galėtų organizuoti jų pervežimą į Vokietiją, vykti kartu pasiprašė ir tame pačiame centre gyvenantys Bangladešo piliečiai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA