REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2017 m. Birželio 29 d. 17:24

Nuteistajam nepavyko bandymas pasididinti bausmę

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


8160

Vilniaus apygardos teismas išteisino Henriką Mitrulevičių, šiuo metu atliekantį bausmę Pravieniškių pataisos namuose ir kaltintą dėl didelės vertės turto prievartavimo.

Jau kalėdamas vyras grasinančiais laiškais reikalavo pinigų iš teisėjo, tačiau teismas paskelbė jo veiksmuose neįžvelgęs veikos, turinčios turto prievartavimo požymių.

Teismas savo sprendimą grindžia tuo, kad pagal byloje pateiktus faktus matyti, jog kaltinamojo H.Mitrulevičiaus veiksmai neturi jokio tikslo, jokių motyvų ir jokios prasmės, jie nėra pavojingi, todėl negali būti vertinami kaip nusikaltimas. Pasak teismo, kaltinamasis akivaizdžiai suprato, kad iš įkalinimo įstaigos jo siunčiami laiškai yra registruojami, laišką jis pasirašė savo vardu ir pavarde, tačiau sąmoningai savo veiksmais jis didino ir taip jau didelę jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę.

H.Mitrulevičius buvo kaltinamas tuo, kad jis atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių pataisos namuose 2016 metų rugsėjo mėnesį išsiuntė Kauno apygardos teismo teisėjui Valdui Vitunskui adresuotą laišką, kuriame išreiškė grasinimus jam bei jo artimiesiems ir vertė V.Vitunską perduoti jam didelės vertės turtą – 150 tūkst. eurų. Vyras rašė: „atminkite, jog aš turiu draugų laisvėje, kuriems pažadėjau atlygį už Jus, taigi Jūs turite savaitę laiko perversti pinigus, kitu atveju aš susisieksiu su draugais ir Jums nei dievas nepadės“.

Pasak šią bylą nagrinėjusio teisėjo Aleno Piesliako, Vilniaus apygardos teisme yra išnagrinėta ne viena tokio pobūdžio byla, kur asmenys, atliekantys bausmę įkalinimo įstaigose, tokiu būdu prievartavo turtą. Tokio nuteistųjų elgesio motyvai nėra aiškūs, galbūt taip siekiama būti perkeltiems į kitus pataisos namus, tačiau nėra susiję su turtine nauda, konstatuoja teismas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA