REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Balandžio 17 d. 12:21

Nuteista sūnui į kalėjimą narkotikus siuntusi moteris

Alytus

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


264559

Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl labai didelio kiekio narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimo. Nuteista moteris ir jos sūnus, kuriam ji į įkalinimo įstaigą siuntė narkotines medžiagas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ričardas Gailevičius. Ikiteisminį tyrimą atliko Kalėjimų tarnybos kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai.

Teimas nustatė, kad kaltinamoji G. P., veikdama kartu su Alytaus kalėjime laisvės atėmimo bausmę atliekančiu sūnumi K. P., šiam prašant, neteisėtai įgijo, laikė ir siuntė į įkalinimo įstaigą labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų, pažymima pranešime.

Bylos duomenimis, 2021 m. kovo mėnesį, bausmę įkalinimo įstaigoje atliekantis K. P. įtikino G. P., kad ji rastų būdą neteisėtai įsigyti pleistrų, kurių sudėtyje yra narkotinės medžiagos fentanilio, ir siųstų juos į kalėjimą. G. P. taip pat įtikino savo mamą, kad gavęs šiuos pleistrus ir juos pardavęs kitiems nuteistiesiems, pasigerintų savo bausmės atlikimo sąlygas. Nustatyta, kad K. P. davė patarimus G. P. dėl narkotinių medžiagų slėpimo siunčiamuose drabužiuose, nurodė kitų nuteistųjų, kuriems reikia adresuoti siuntinius su narkotinėmis medžiagomis, duomenis.

Konstatuota, kad G. P., įgijusi 20 pleistrų su minėta narkotine medžiaga ir daugiau kaip 300 tablečių, kurių sudėtyje yra psichotropinių medžiagų, šias narkotines medžiagas laikė namuose, o vėliau dalį jų paslėpė drabužiuose ir išsiuntė į Alytaus pataisos namus: 2021 m. liepos 27 d. G. P. išsiuntė sportinėse kelnėse paslėptus 8 pleistrus, o 2021 m. rugsėjo 1 d. išsiuntė dar 6 tokius pleistrus. Likusias narkotines bei psichotropines medžiagas kratos metu G. P. gyvenamojoje vietoje rado ir paėmė Kalėjimų tarnybos pareigūnai, rašoma pranešime.

Kauno apygardos teismas 2023 m. gegužės 13 d. nuosprendžiu pritarė valstybinį kaltinimą palaikiusio Kauno apygardos prokuratūros prokuroro siūlomai bausmei. K. P. pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (Baudžiamojo kodekso 24 straipsnio 5 d., 260 straipsnio 3 d.), jam paskirta vienuolikos metų laisvės atėmimo bausmė, o subendrinus ją su galiojusia bausme, jam paskirta galutinė – keturiolikos metų laisvės atėmimo bausmė.

G. P. taip pat pripažinta kalta dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu (BK 260 str. 3 d.), tačiau atsižvelgus į visetą bylos aplinkybių, teismas skyrė jai švelnesnę bausmės rūšį ir nubaudė laisvės apribojimu dvejiems metams be intensyvios priežiūros, įpareigojant šiuo laikotarpiu neturėti, neįsigyti narkotinių ar psichotropinių medžiagų, dalyvauti elgesio pataisos programoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA